$
עסקי ספורט

הצעה: סלטיק וריינג'רס יצטרפו לפרמיירליג, שתחולק לשתי ליגות

לפחות שבעה ראשי קבוצות באנגליה מעוניינים בשינוי, ארבע הגדולות מתנגדות; דיווח באנגליה: יוסי בניון קיבל הצעה לחזור לווסטהאם

סוכנויות הידיעות 16:5119.04.09

ראשי קבוצות הכדורגל בפרמיירליג ובצ'מפיונשיפ (ליגת המשנה באנגליה) מתכננים מהפיכה של ממש במבנה הליגות באנגליה. לפי ה"סאנדיי מירור" יוקמו שתי ליגות (פרמיירליג 1 ופרמיירליג 2) של 18 קבוצות.

 

מהפרמיירליג 1 ירדו שתי ליגות ויעלו שתיים מהפרמיירליג 2. מהפרמיירליג 2 תרד

רק קבוצה אחת, שתוחלף על ידי קבוצה מהליגה השלישית.

 

פיל גארטסייד, יו"ר בולטון ואיש בעל השפעה רבה בהתאחדות הכדורגל באנגליה, יוזם את השינוי ומקבל תמיכה של לפחות שבעה יושבי ראש בפרמיירליג ועוד רבים מהפוטבול ליג – ארגון ליגות המשנה באנגליה.

 

הקבוצות הבינוניות והקטנות בפרמיירליג מעוניינות יותר בשינוי, שמבטיח להם הכנסה גדולה גם במקרה של ירידת ליגה.

 

בשביל להעביר את ההצעה צריך גארטסייד לפחות 14 קבוצות פרמיירליג שיתמכו בה. בנוסף, תצטרך הפרמיירליג המחודשת לשלם פיצוי גדול לפוטבול ליג.

 

לפי בכיר בצ'מפיונשיפ: "העושר של הפרמיירליג לא מגיע לליגות הנמוכות, השינוי המוצע יגרום לכך שהעושר יחולק טוב יותר".

 

ההצעה עשויה לעבור אבל היא טומנת בתוכה גם הצעה שספק אם תעבור אי פעם. לפי "המירור" שתי הקבוצות הסקוטיות הבכירות, גלזגו סלטיק וגלזגו ריינג'רס, יוזמנו להשתתף בפרמיירליג המחודשת – מה שיעלה, באופן ניכר, את ההכנסות ממכירת זכויות שידור בבריטניה ובעולם.

 

הפרמיירליג משלמת 11.5 מיליון ליש"ט בשנה בתשלומי מצנח לקבוצות שירדו לליגת המשנה (למשך שלוש שנים או עד שהקבוצה חוזרת לליגה הבכירה). תחת ההסכם החדש לא יהיה צורך בכסף זה (כ-69 מיליון ליש"ט בשנה), וסכום כסף גדול יותר יועבר למועדונים האנגלים.

 

חדשות נוספות מעיתוני יום ראשון:

 

הפיפל מדווח שיוסי בניון קיבל הצעה מווסטהאם לחזור ללונדון.

 

לפי "המייל און סאנדיי" מנצ'סטר יונייטד הציעה לחברה הנורבגית Statoil Hydro להיות הספונסר הראשי של הקבוצה במקום AIG ונדחתה. "ניוז אוף דה וורלד" מדווח שמנצ'סטר יונייטד מעוניינת לרכוש את קאקה ממילאן עבור 70 מיליון ליש"ט, במקרה של מכירת כריסטיאנו רונלדו לריאל מדריד.

 

"האובזרבר" מדווח שוולנסיה דחתה הצעה מצ'לסי לרכוש את דויד ויאה ב-40 מיליון יורו. לפי השבועון, ולנסיה דורשת עבור החלוץ 50 מיליון יורו.

 

בליברפול מדווחים שקני דלגליש, מנג'ר ושחקן ליברפול לשעבר, קיבל הצעה להיות יועץ של רפא בניטס, המנג'ר.

 

בספרד מדווחים שריאל מדריד וברצלונה מעוניינות שתיהן ביוהן גורקוף. "זידאן החדש" משחק בבורדו אבל שייך למילאן ותג מחירו עומד על כ-15 מיליון יורו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x