$
עסקי ספורט

אברמוביץ' לאנצ'לוטי: בוא לאמן אותנו, קח 50 מיליון ליש"ט

הבעלים של צ'לסי מעוניין במאמן האיטלקי של מילאן ולפי הדיווחים באנגליה ואיטליה יחתים אותו בקיץ על חוזה לשלוש שנים. עמנואל אדאביור מארסנל, יורי ז'ירקוב מצסק"א מוסקבה וקרלוס טבס ממנצ'סטר יונייטד מועמדים להצטרף

אוריאל דסקל 13:1417.04.09

"הדיילי טלגראף" מדווח היום (ו') שמאמן מילאן, קרלו אנצ'לוטי, התחייב בפני ראשי צ'לסי שהוא יעזוב את מילאן ויצטרף לקבוצה הלונדונית. אנצ'לוטי, לפי הדיווח, הסכים לחתום על חוזה לשלוש שנים עבר ההבטחה שיקבל לפחות 50 מיליון ליש"ט לחיזוק הקבוצה.

 

עמנואל אדאביור, חלוץ ארסנל

שעלותו מוערכת בכ-20 מיליון ליש"ט ויורי ז'ירקוב - קשר נבחרת רוסיה וצסק"א מוסקבה בן ה-25, שעלותו מוערכת בכ-15 מיליון ליש"ט - הם המועמדים הבולטים להצטרף לצ'לסי.

 

חוס הידינק, שיאמן את צ'לסי עד סוף העונה, המליץ על ז'ירקוב לצוות בעוד אדאביור הוא "מטרה" של אנצ'לוטי שהביע עניין בו כמאמן מילאן.

 

צ'לסי, כך לפי הדיווח, מבררת גם את מצבו של קרלוס טבס במנצ'סטר יונייטד. כדי לרכושו תצטרך צ'לסי לשלם לבעלים שלו, חברת MSI הברזילאית, כ-20 מיליון ליש"ט.

 

כדי לממן את ההוצאות בהבאת אנצ'לוטי - שזכה פעמיים באליפות אירופה - והכוכבים שהוא מעוניין בהם, תצטרך צ'לסי להיפטר מחלק מהשחקנים בסגל שלה - ביניהם ניקולאס אנלקה, דקו ופלורן מאלודה.

 

אנצ'לוטי בן ה-49 הוא מטרה של רומן אברמוביץ' זה זמן רב והאוליגרך הרוסי ניסה להביאו אחרי שאברם גרנט פוטר בקיץ שעבר. הדבר לא היה אפשרי כי אנצ'לוטי היה חתום על חוזה במילאן אבל הקיץ חוזהו עם סילביו ברלוסקוני פג והוא צפוי לעבור ללונדון. לפי הדיווחים, לוצ'יאנו ספאלטי, מאמן רומא, הוא המועמד המוביל להחליף את אנצ'לוטי במילאן.

 

פולהאם - עלייה בהכנסות, ירידה בהפסדים

 

בנושא אחר, פולהאם, היריבה השכונתית של צ'לסי, רשמה הפסדים של 7.5 מיליון ליש"ט בעונת 2007/2008. כך לפי נתונים שפרסמה לאחרונה. המועדון הפסיד 15.2 מיליון ליש"ט בעונת 2006/2007. המועדון רשם בעונה שעברה עלייה ניכרת של 35% בהכנסות המועדון ל-53 מיליון ליש"ט - בעיקר בזכות הסכם זכויות השידור החדש של הפרמיירליג.

 

העלייה המאסיבית בתקציב (17% ל-68.6 מיליון ליש"ט) בעיקר בעלויות שחקנים (רכישתם ומשכורות) הביאה להפסד של 7.5 מיליון ליש"ט. את ההפסדים מכסה מוחמד אל פאייד, הבעלים המצרי של המועדון וחנות היוקרה 'הרודס'.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x