$
עסקי ספורט

מנצ'סטר יונייטד: שיא ההכנסות מהעונה הקודמת לא מכסה את ההפסדים

המועדון הכניס 256.2 מיליון ליש"ט וקבע שיא חדש, אך סך חובותיו הסתכמו ב-649 מיליון ליש"ט. הקבוצה הפסידה 45 מיליון ליש"ט בתום עונת 2007-8, שהולכים להחזרי ריבית על הלוואות קבוצת האם שלה

אוריאל דסקל 13:3210.04.09

מנצ'סטר יונייטד אולי תרשום השנה הכנסות שיא של כל הזמנים, אבל במקביל, חובות המועדון גדלו בכמעט 50 מיליון ליש"ט - מה שמוביל את החברה האם שלה להפסדים גדולים. החברה של משפחת גלייזר, Red Football Joint Venture, שבבעלות היונייטד, הפסידה בתום העונה שהסתיימה ביוני 2008 כ-44.8 מיליון ליש"ט.

 

 

עיקר ההפסד מקורו בתשלומי ריבית על ההלוואה שלקחה החברה כדי להשלים את רכישת המועדון. סך חובות החברה הסתכמו ב-649.4 מיליון ליש"ט, לעומת 604 מיליון ליש"ט שנה קודם לכן.

 

הכנסות אלופת אנגליה ואלופת אירופה, לפי  חברת Red Football, המהוות שיא חדש, עמדו על 256.2 מיליון ליש"ט בעונה הקודמת. החברה מצפה להכנסות של יותר מ-300 מיליון ליש"ט בתום העונה הנוכחית.

 

יונייטד כקבוצה אולי רשמה אף רווח תפעולי בשנה שעברה (59 מיליון ליש"ט) אבל רובו המכריע הולך כדי לכסות את תשלומי הריבית על ההלוואה של משפחה גלייזר. כעת, יותר מ-45 מיליון ליש"ט מהרווחים של מנצ'סטר יונייטד, הולכים להחזרת ריבית על ההלוואות.

 

מנצ'סטר יונייטד אישרה, שחלק גדול מההלוואה שנלקחה מארבעה גופים (510.69 מיליון ליש"ט) צריך להיות מוחזר עד חודש יוני 2013.

 

הסיבה הנוספת להפסדים הגדולים הם גם התשלומים שמועברים לשחקנים. לפי "הסאן", משלמת הקבוצה בעונה הנוכחית 121 מיליון ליש"ט לשחקניה - עלייה של 29 מיליון ליש"ט לעומת השנה שעברה. זאת, בעיקר בגלל עלייה של כמעט 30% במשכורות החדשות של וויין רוני וכריסטיאנו רונלדו, כוכבי הקבוצה.

 

לגבי העונה הקודמת, עשו את שלהם גם תשלומי הבונוסים לשחקנים. הקבוצה שילמה 13.3 מיליון ליש"ט כבונוסים על זכייה באליפות האנגלית ובגביע אירופה לאלופות – הרבה יותר מאשר שילמה בעונה שלפני (8.6 מיליון ליש"ט).

 

דייויד גיל, מנכ"ל הקבוצה, הוא בעל המשכורת הגבוהה ביותר בין מי שאינם שחקנים - 1.7 מיליון ליש"ט.

 

ליונייטד יש אולי במה להתנחם: תקציב השכר שלה המועדון לא במצב נפוח כמו של צ'לסי: לפי "הסאן",הקבוצה של רומן אברמוביץ' משלמת 148 מיליון ליש"ט לשחקניה - עלייה של 12%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x