$
עסקי ספורט

סוף הסאגה: מפגש הדייויס מול רוסיה ביד אליהו

לידיעת סאפין וחבריו: ביהמ"ש הכריע לטובת איגוד הטניס וההתמודדות ברבע הגמר תתקיים ביולי בהיכל נוקיה. "רמה"ש אינה מתאימה לאירוח בסדר גודל כזה", קבע השופט. דודי סלע: "החלטה לא טובה, מקווה שבסוף האירוע ייגמר כמו שצריך"

ynet 18:4906.04.09

בשעה טובה הסאגה הסתיימה ועכשיו זה סופי ורשמי - מפגש הדייויס בין ישראל לרוסיה ייערך ביולי הקרוב ביד אליהו, ולא באיצטדיון קנדה במרכז הטניס ברמת השרון. כך נקבע בעקבות הכרעה הבוקר (ב') של בית המשפט המחוזי בתל אביב.

 

כזכור, כבר אחרי הניצחון הגדול בשבדיה בחודש שעבר,
באיגוד החלו בבדיקת האופציה לאירוח המפגש הקרוב באולם הכדורסל. בשבוע שעבר הנושא עלה לכותרות לאחר ששחקני הנבחרת בכלל ודודי סלע בפרט הודיעו כי מבחינה מקצועית הם מעדיפים לשחק בבית הקבוע, במרכז הטניס ברמה"ש.  

 

ביום שישי האחרון, בישיבה מן המניין של הנהלת איגוד הטניס, הוחלט לתמוך בהמלצתם של היו"ר מיכאל קליין ושל המנכ"ל משה חביב לארח את המפגש מול מראט סאפין ונבחרת רוסיה בהיכל נוקיה. ההחלטה התקבלה ברוב גדול, אך בניגוד למצופה, הסאגה לא הסתיימה באותו רגע.

 

באופן מפתיע, לקראת סיום הדיון, הופיעה ג'נין שטראוס עם צו מניעה מבית המשפט. במרכז הטניס הלכו על האופציה המשפטית בניסיון לחייב את האיגוד בכל זאת לארח ברמה"ש. במרכז התבססו על מכתב שקיבלו מהיו"ר הקודם של האיגוד, אסף חפץ, בו התחייב האחרון שהנבחרת תארח את המפגשים הבאים באיצטדיון קנדה, אחרי השקעת מרכזי הטניס בשיפוץ המקום, לטובת האירוח ב-2008 מול שבדיה בדייויס ומול רוסיה וצ'כיה בגביע הפדרציה.

 

בדיון בבית המשפט, מנה איגוד הטניס את ההסברים על היתרונות של אירוח בנוקיה על פני רמה"ש, במיוחד בהיבטים הכלכליים וגם מבחינת התנאים לקהל הרחב שיגיע למשחקים, וייהנה מתנאים הרבה יותר נוחים לצפייה במפגש, לעומת אלו ברמה"ש, בחום הכבד של יולי.

 

עוד לפני הכרעת השופט, הציע איגוד הטניס פשרה בדמות פיצוי של 15 אחוז מההכנסות באירוע למרכז הטניס ברמה"ש, בתמורה למשיכת העתירה. המרכז לא הסכים ובסופו של דבר ההימור ללכת על כל הקופה לא צלח - גם השופט הכריע לטובת האירוח בהיכל וגם האיגוד לא מתכוון לפצות את מרכז הטניס על כך, מאחר שלא התקבלה הצעת הפשרה.

 

שופט ביהמ"ש הכריע לטובת איגוד הטניס: "הצדדים היו צריכים להגיע לפשרה, אך לא הצליחו. האיצטדיון ברמה"ש לא מתאים כרגע למפגש בסדר גודל כזה ולכן עדיף שייערך בנוקיה". לפיכך, יעביר האיגוד היום, במועד האחרון האפשרי, את החלטתו על אירוח בנוקיה להתאחדות הטניס הבינלאומית (ITF), ורוסיה תתארח בין ה-10 ל-12 ביולי בהיכל בתל אביב.

 

מנכ"לית מרכז הטניס, ג'נין שטראוס, הגיבה: "אנו מצרים על ההחלטה שאינה עומדת בקנה אחד עם רצון השחקנים בנבחרת ישראל ואוהדי הטניס. המרכז לטניס בישראל ימשיך לעמוד מאחורי שחקני הנבחרת ולקדם את ענף הטניס כפי שאנו עושים מזה 32 שנים".

 

דודי סלע, מי שהיה סוג של 'ראש מטה המאבק' למען רמת השרון, אמר אחרי החלטת השופט: "אני חושב שההחלטה לא טובה מקצועית עבורנו. היה יותר ראוי לארח ברמת השרון, המגרש שהביא לנו הרבה נצחונות. אנחנו זקוקים לכל יתרון נגד הרוסים והחום ברמת השרון היה אחד מהם. אבל עכשיו אני מקווה שנתכונן כמו שצריך כדי לשחק בנוקיה ואני מאמין שאפשר להפתיע את רוסיה, גם בנוקיה".

 

על מסיבת העיתונאים שקיים בשבוע שעבר, בא יצא בגלוי בעד האירוח ברמת השרון, אמר סלע: "זו היתה עמדתי רק בגלל הסיכוי המקצועי לנצח ברמת השרון, שהוא גדול יותר במרכז. בטוח שלקהל יהיה יותר כיף ונוח בהיכל, אבל אני מקווה שבסוף האירוע הזה ייגמר כמו שצריך, עם ניצחון שלנו".

 

מיכאל קליין, יו"ר איגוד הטניס, הביע את שביעות רצונו מהחלטת השופט: "אנו שמחים שהתקבלה ההחלטה הטובה ביותר למען הטניס בישראל. נעשה הכל כדי שיהיה אירוע חגיגי לטובת אוהדי הספורט בארץ ולאחר מכן נשקיע את הרווחים בטיפוח דור העתיד של הטניס הישראלי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x