$
עסקי ספורט

טום היקס הפסיק לשלם ריבית על הלוואות

הבעלים של ליברפול, טקסס ריינג'רס ודאלאס סטארס מתקשה, לפי הערכות, להחזיר הלוואות בשווי 535 מיליון דולר

סוכנויות הידיעות 09:3005.04.09

היקס ספורטס גרופ (HSG), החברה של טום היקס, לה השליטה בקבוצות הספורט לא החזירה תשלומי ריבית על הלוואות בשווי 535 מיליון דולר.

 

העיכובים בתשלומים מתרחשים שלושה חודשים לפני שהיקס ושותפו, ג'ורג' ג'ילט, חייבים להחזיר 350 מיליון ליש"ט שלוו מרויאל בנק אוף סקוטלנד

(RBS) ובנק וואקוביה כדי לרכוש את ליברפול מהפרמיירליג.

 

היקס ספורטס גרופ, שבבעלות קבוצת ההוקי (NHL) – דאלאס סטארס וקבוצת הבייסבול (MLB), טקסס ריינג'רס – תיארה את אי החזרת תשלומי הריבית כ"וויכוח עסקי" וכ"חלק מהמשא ומתן".

 

"אנחנו מבקשים מהמלווים להיות הגיוניים", מסר היקס בן ה-63 בהודעה לעיתונות. "הם צריכים להבין שהנכסים החשובים האלה (סטארס וריינג'רס) צריכים להיות מנוהלים בצורה שמחויבת לטווח הארוך אבל גם לניצחונות".

 

לחברת HSG, שאינה שולטת בליברפול (חברת Kop Investment LLC היא בבעלות ליברפול) לא שילמה ריבית לשלוש הלוואות שונות - ההלוואה של 350 מיליון דולר (ריבית של 2.5%), השניה - של 110 מיליון דולר (ריבית של 5.5%) והשלישית - של 75 מיליון דולר (ריבית של 2%).

 

לפי היקס, הסטארס והריינג'רס לא יועברו לידי המלווים – 40 גורמים שונים. "כמו חברות ומוסדות אחרים גם HSG הושפעה על ידי המשבר העולמי", אמר היקס. "החברה לא דורשת עוד כסף, רק מספר תיקונים בנושא הריבית".

 

עדיין לא ברור אם היקס וג'ילט יוכלו להחזיר את הכסף מההלוואה שלקחו כדי לרכוש את ליברפול ובמקרה ולא יצליחו ייתכן שמועדון הפרמיירליג יעבור לידי הבנקים.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x