$
עסקי ספורט

אופ"א תפסיד כ-70 מיליון יורו כל שנה עד יורו 2012

הכנסות התאחדות הכדורגל ב-2008 עמדו על 1.925 מיליארד יורו והארגון רשם רווח של 235 מיליון יורו. עם זאת בשלוש השנים הבאות צפוייה אופ"א להפסיד יותר מ-200 מיליון יורו. אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל בישראל, נבחר לוועד הפועל של אופ"א

אוריאל דסקל 17:2925.03.09
אופ"א מצפה להפסד כספי בשלוש השנים הקרובות, לאחר שרשמה רווח של 235 מיליון יורו ב-2008. כך דיווח היום (ד') מזכ"ל התאחדות הכדורגל האירופי, דייויד טיילור בקונגרס השנתי של אופ"א, שנערך בקופנהגן.

 

הכנסות אופ"א בשנה שעברה – בעיקר בגלל יורו 2008 שנערך באוסטריה ושוויץ

– הגיעו ל-1.925 מיליארד יורו, עלייה של כמעט 775 מיליון יורו.

 

הון הארגון עומד על 508.4 מיליון יורו אבל צפוי לרדת ל-306 מיליון יורו עד 2012 בגלל הפסדים תפעוליים הצפויים בכל שנה. ההפסד השנתי של אופ"א במשך השלוש השנים הבאות יעמוד על כ-70 מיליון יורו.

 

יורו 2012 ייערך באוקראינה ופולין וצפוי להעביר את הארגון לרווח, זאת למרות שאופ"א טוענת כי היורו במזרח אירופה לא יצליח להכניס את אותו הסכום כפי שהכניס היורו האחרון.

 

טיילור טוען שהארגון נמצא ב"מצב טוב מבחינה כלכלית" ושהוא יכול להתמודד היטב עם המשבר הכלכלי. מישל פלאטיני, נשיא אופ"א, הוסיף שמצב ההכנות של אוקראינה ופולין "לא קל". אבל שתי המדינות "זזות קדימה".

 

בחדשות אחרות, אופ"א הודיעה על חיוב כל התאחדויות הכדורגל באירופה לאמץ שיטה לבדיקת הימורים לא חוקיים בכדורגל. פלאטיני, שבשנה האחרונה בדק עם מספר גופים איך "עולים" על משחק לא כשר לפי תבניות ההימורים עליו, מסר: "מבלי להיות פסימי, אני חייב לומר שהסכנה אמיתית. הימורים לא חוקיים יכולים להרוג את הספורט שלנו".

 

לוזון בוועד הפועל

 

אבי לוזון, יו"ר התאחדות הכדורגל בישראל, נבחר לוועד הפועל של אופ"א, שמהווה למעשה את הגוף שמקבל את כל ההחלטות בארגון הכדורגל האירופי.

  

לוזון הוא הישראלי הראשון שנבחר לתפקיד. את הועד הפועל של אופ"א מרכיבים ­­15 נציגים, ולוזון נבחר בסיבוב הראשון לקדנציה של ארבע שנים בבחירות שנערכו בקונגרס בדנמרק.

  

לוזון: "זהו רגע מרגש עבורי אך רגע חשוב מאוד עבור הכדורגל הישראלי. אנחנו כהתאחדות המייצגת מדינה קטנה, הצלחנו להתברג בטופ של הארגון החשוב ביותר בספורט האירופי, עובדה המצביעה על ההתקדמות הרבה שעשתה ההתאחדות לכדורגל בשנתיים האחרונות. "אני יכול לומר שאני גאה, ומלא בתחושת שליחות, ענווה ויחד עם זאת שמחה גדולה. כעת, כל המחשבות שלנו מכוונות לקראת המשחק במוצאי שבת מול יוון".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x