$
עסקי ספורט

יובנטוס תסיים את השנה ברווח

כך חשף המנכ"ל ז'אן קלוד בלאן. המועדון האיטלקי מתכוון גם להתבסס על שחקנים צעירים כדי לחסוך בעלויות הגבוהות של בניית האצטדיון החדש

בלומברג 13:0726.02.09

השלמת האצטדיון החדש של יובנטוס והתבססות על סגל צעיר יחסכו מהקבוצה את הצורך להביא משקיעים חדשים, כך אמר מנכ"ל המועדון האיטלקי ז'אן-קלוד בלאן. כמו כן תסיים הקבוצה את השנה עם רווח.

 

הקבוצה מטורינו נשלטת כבר 80 שנה על ידי משפחת אניילי, ואחרי שקיבלה אישור לבניית

אצטדיון חדש אין לה שום צורך במקורות מימון חדשים, אמר המנכ"ל. האצטדיון אמור להיחנך במאי 2011.

 

"הדרך היחידה להשיג יציבות פיננסית היא השקעה בנוער. השקעה בצעירים ובניית האצטדיון החדש יספקו חוויה נהדרת עבור האוהדים וייצרו רווחים למועדון" אמר בלאן.

 

האצטדיון החדש, שיכיל 40 אלף מקומות ישיבה, יכלול גם תאי צפייה ובאופן כללי יהיה אטרקטיבי יותר מבחינת הצופים, אמר המנכ"ל של הקבוצה שזכתה ב-27 אליפויות איטליה. הוא הוסיף שיובנטוס, שמדורגת כרגע במקום השני בליגה האיטלקית (סרייה A), תגמור את השנה באיזון תקציבי ואולי אף ברווח קטן.

 

"אנחנו הולכים בדרך חדשה, והדרך הזו מובילה אותנו ליציבות פיננסית", אמר בלאן. "אנחנו מאמינים שכדורגל תחרותי יכול להיות משוחק ברמה האירופית הגבוהה, תוך כדי שמירה על איזון תקציבי. אם אתה רוצה שהמועדון יהיה רווחי על בסיס שנתי, אתה צריך לגדל כישרונות במחלקת הנוער שלך".

 

יובנטוס הגיעה לגמר ליגת האלופות ב-2003 וזכתה ב-4 אליפויות איטליה בין 2002 ל-2006. המועדון הורד לליגה השנייה ושני תארי האליפות האחרונים נשללו ממנו, בעקבות שערוריית הטיית משחקים (קאליצ'יפולי).

 

משפחת אניילי, שמחזיקה בשליטה בחברת פיאט, הכחישה לפני שנה כי קיבלה הצעה כלשהי לרכישת המועדון.

 

כ-7% מסך ההכנסות של יובנטוס מגיעות ממכירת כרטיסים, כחצי מהשיעור שמשיגות מכך מילאן ואינטר, כך עולה מנתוני חברת דלויט.

 

הקבוצה הצליחה לחזור לליגה הראשונה אחרי עונה אחת בליגת המשנה. כיום, אחרי 25 משחקים, היא מדורגת שנייה ובמרחק של 9 נקודות מהאלופה והמוליכה אינטר.

 

בלאן אמר שליגת האלופות עומדת בראש סדר העדיפויות של המועדון. יובנטוס לא זכתה בתואר האירופאי מאז 1996, ובמהלך ההיסטוריה הפסידה בגמר 5 פעמים. "ליגת האלופות היא במקום הראשון לא רק מבחינת יובנטוס אלא גם מבחינת מועדונים אירופאים אחרים", אמר בלאן. "זו תחרות נהדרת. אנחנו נותנים את כל הלב".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x