$
עסקי ספורט

המלצות אופ"א להתאחדות הכדורגל בישראל: תחייבו את הקבוצות להציב נציג אוהדים בהנהלותיהן

ההמלצות מסתמכות על מסקנות המכון השוויצרי לחוק השוואתי שעבר ובדק את מצב האוהדים מבחינה חוקית בכל מדינה בהתאחדות הכדורגל האירופאית

אוריאל דסקל 11:3424.02.09

אופ"א והתאחדות האוהדים באירופה (Supporters Direct) ממליצים להתאחדות הכדורגל בישראל לחוקק חוק שיכפה נציגות של האוהדים בהנהלת כל קבוצה. ההמלצות פורסמו אתמול (ב') בקונגרס האוהדים הראשון שעורכת אופ"א.

 

אופ"א והתאחדות האוהדים באירופה מסתמכים בהמלצה זו על דו"ח

שחיבר המכון השוויצרי לחוק השוואתי שעבר ובדק את מצב האוהדים מבחינה חוקית בכל מדינה בהתאחדות הכדורגל האירופית.

 

לפי לשון הדו"ח: "במציאות הישראלית ישנו קושי אמיתי שאוהדים ירכשו מניות של מועדונים, מכיוון שזו אפשרות שאיננה אפשרית בדרך כלל, ובעייתית כלכלית. לכן הפתרון האפקטיבי היחיד הוא לכפות בחקיקה או של המדינה או של ההתאחדות על המועדונים ו/או הגופים שמנהלים את המועדונים את החובה לשמור מקום לנציגים של האוהדים במבנה קבלת ההחלטות של המועדונים".

 

המטרה של הדו"ח הייתה לבדוק את מבנה הבעלות מתוך כוונה לשתף את האוהדים בניהול הכדורגל באירופה. מחברי הדו"ח התבססו על שני מסמכים קודמים, האחד של האיחוד האירופי והשני החזון של אופ"א, שנשיאה, מישל פלאטיני, מדבר בכל רם וברור על שיתוף האוהדים והקהילה בניהול המועדונים.

 

שי גולוב, יו"ר היציע, ארגון האוהדים הישראלי, מוסר בתגובה להמלצות: "אנחנו מעודדים מרוח השינוי שמגיעה מאופ"א לגבי היחס לאוהדים. אנחנו מצפים כי בהתאם להמלצות הדו"ח של אופ"א, יחל תהליך בו התנהלות המועדונים הישראלים, תהיה שקופה לציבור, ונציגי אוהדים ימונו להנהלות המועדונים".

 

היציע ימשיך בפרויקט של איגוד ארגוני אוהדים, כגופים יציגים, שקופים ודמוקרטים.

 

מישל פלאטיני אמר: "האוהדים הם הסיבה שאנחנו כאן. האוהדים מגינים על ערכי הספורט, והם מקושרים למועדונים. מאמנים ושחקנים באים והולכים, ולעיתים יש להם רצונות מסחריים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x