שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עסקי ספורט

עלות האצטדיון האולימפי בלונדון: 547 מיליון ליש"ט

מדובר על סכום הכפול מהתקציב המקורי לבניית האצטדיון, שעמד על 280 מיליון ליש"ט; אלכס גלעדי יתרום את אוסף הלפידים האולימפיים שלו למוזיאון החוויה האולימפית שיוקם בתל אביב

אוריאל דסקל 13:5908.02.09

הממשלה הבריטית מעריכה שעלות בניית האצטדיון האולימפי בלונדון לקראת האולימפיאדה ב-2012 תוכפל מהתכנון המקורי ותעמוד על 547 מיליון ליש"ט. לפי הערכות ב-2004 היה האצטדיון להיבנות ב-280 מיליון ליש"ט בלבד.

 

לפי דו"ח של משרד התרבות, התקשורת והספורט הבריטי העלייה בעלות האצטדיון מקורה בעלייה במחירי הסחורות, ההחלטה לבנות גג ושינויים נוספים בתכנונים המקוריים.

 

שרת האולימפיאדה, טסה ג'ואל, אמרה: "עלויות הבנייה של חלק מהמתקנים עלו אבל חסכנו בתשתיות שמסביב למתקנים".

 

בדו"ח נוסף שפורסם על ידי הוועדה המארגנת של האולימפיאדה מטעם מועצת לונדון נכתב כי בוריס ג'ונסון, ראש העיר של לונדון, יצטרך לכסות את החובות על ידי מכירת המתקנים האולימפיים ליזמים פרטיים.

 

בנושא קשור, במהלך ישיבת הוועד המנהל של הוועד האולימפי האירופי בלוזאן, שווייץ, נפגש אפרים זינגר מנכ"ל הוועד האולימפי של ישראל, עם יו"ר הוועד האולימפי הבינלאומי הבלגי ז'אק רוג ומסר לו הזמנה רשמית שהעביר אליו צבי ורשביאק יו"ר הוועד האולימפי של ישראל , להיות אורח הכבוד בטקס פתיחת מוזיאון החוויה האולימפית והמרכז למצוינות בישראל שיהיה בתחילת יוני בתל אביב.

 

הוועד האולימפי הבינלאומי הוא אחד מהתורמים והתומכים בהקמת החוויה האולימפית בישראל. הוא העמיד לרשות הוועד האולימפי בישראל קטעי וידאו מארכיון הסרטים שלו, והם משמשים את מיצג המולטימדיה הייחודי שיהיה בחוויה האולימפית.

 

על הקמת מוזיאון החוויה האולימפית בישראל, שיחנך ביוני הקרוב, עבדו בוועד האולימפי בישראל כשלוש שנים והושקעו בו כ-15 מיליון שקלים. 

גלעדי. מעביר את הלפיד גלעדי. מעביר את הלפיד צילום: ראובן שוורץ

 

אלכס גלעדי חבר הוועד האולימפי הבינלאומי וחבר הנהלת הוועד האולימפי בישראל, בישר כי הוא תורם לחוויה האולימפית בישראל את אוסף הלפידים האולימפיים הפרטי שלו, לטובת הצגתם במוזיאון הישראלי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x