$
עסקי ספורט

טוטנהאם בזבזה 170 מיליון ליש"ט על שחקנים כושלים

הקבוצה הלונדונית הוציאה מאז ינואר 2006 את הסכום הנ"ל עבור 28 שחקנים, שרק אחד מהם יכול להיחשב כמוצלח. ההגנה של הקבוצה, אחת מהגרועות בפרמיירליג, עלתה כ-65 מיליון ליש"ט

אוריאל דסקל 13:1827.01.09

טוטנהאם השלימה אתמול את רכישת המגן הימני של סנדרלנד, פסקל צ'ימבונדה עבור 3 מיליון ליש"ט. צ'ימבונדה הצטרף לקבוצה אותה עזב רק לפני שישה חודשים ובכך עלה הסכום שהוציאה הקבוצה מלונדון על מגנים ימנים בשנה האחרונה בלבד ל-23 מיליון ליש"ט.

 

טוטנהאם אמנם הרוויחה כ-1 מיליון ליש"ט מרכישתו השנייה (מכרה אותו בתחילת העונה לסנדרלנד עבור כ-4 מיליון ליש"ט) אבל לפי החישובים, שילמה על השחקן 7.5 מיליון ליש"ט כדי להחתים אותו פעמיים בשלוש השנים האחרונות.

 

ב-12 החודשים האחרונים הוציאה הקבוצה כ-23 מיליון ליש"ט על ארבעה מגנים ימנים - אלן האטון (8 מיליון ליש"ט), כריס גנטר (4 מיליון ליש"ט), ורדן צ'ורלוקה (8 מיליון ליש"ט) וצ'ימבונדה.

 

מאז ינואר 2006 הוציאה טוטנהאם 170 מיליון ליש"ט על שחקנים שנכשלו במדי הקבוצה. כ-64 מיליון ליש"ט הושקעו בשחקני הגנה, שמרכיבים את אחת מההגנות החדירות בפרמיירליג (27 ספיגות ב-22 משחקים).

 

"זה מפחיד", אמר הארי רדנאפ, המנג'ר החדש של טוטנהאם, הנמצאת בסכנת ירידה לליגת המשנה. "אני לא יודע מי ולא יודע איך חיברו את הקבוצה הזאת. זה סלט שלם". 

 

גומש וז'ילברטו. כישלונות ב-10.8 מיליון ליש"ט גומש וז'ילברטו. כישלונות ב-10.8 מיליון ליש"ט צילום: רויטרס

  

הסיבות ל"סלט" קשורות בעיקר ליו"ר דניאל לוי שכבר הודה שעשה טעויות בניהול המועדון.

 

דמיאן קומולי, המנהל הספורטיבי לשעבר, מונה על ידי לוי להיות האחראי על הרכש של המועדון. אולם קומולי הביא שחקנים שמרטין יול, המאמן המוצלח (היחיד שהביא את הקבוצה למקום החמישי בפרמיירליג פעמיים ברציפות) לא רצה.

 

קומולי, בתמיכת לוי, המשיך בהתנהלות דומה גם לאחר שיול פוטר וחואנדה ראמוס מונה במקומו.

 

מוקדם יותר העונה פוטרו קומולי וראמוס אבל את הנזק מתקופתו של הצרפתי אמור רדנאפ, לשעבר מנג'ר פורטסמות', לתקן. 

 

התקופה של קומולי בקבוצה החלה בינואר 2006 והסתיימה ב-2008. בתקופה הזו הוציאה טוטנהאם 170 מיליון ליש"ט על 28 שחקנים, שרק אחד יכול להיחשב כמוצלח - דימיטאר ברבאטוב, שהובא מבאיירן לברקוזן ב-10.9 מיליון ליש"ט ונמכר למנצ'סטר יונייטד השנה ב-30 מיליון ליש"ט.

 

בין השאר הוציאה טוטנהאם 8.2 מיליון ליש"ט על דידייה זוקורה; 16.5 מיליון ליש"ט על דארן בנט, שכבש 13 שערים ב-48 משחקים; 3 מיליון ליש"ט על ריקרדו רושה, ששיחק 14 משחקים בקבוצה וכבש שער עצמי אחד; 5 מיליון ליש"ט על קווין פרינס בואטנג, שבשנתיים שיחק פחות מ-15 משחקים וכיום הוא משחק בדורטמונד ו-7 מיליון ליש"ט על יונס קאבול, שהועזב לפורטסמות' עבור כ-4 מיליון ליש"ט בקיץ האחרון.

 

הקבוצה רכשה גם שחקנים כגון חואסם גאלי (3 מיליון ליש"ט), תומאש פקהרט (1 מיליון ליש"ט), בנואה אסו אקוטו (3.5 מיליון ליש"ט), ז'ילברטו (3 מיליון ליש"ט) וכריס גנטר (4 מיליון ליש"ט). הם כמעט ולא שיחקו במדי הקבוצה.

 

כישלונות נוספים כוללים את השחקנים שהצטרפו בקיץ האחרון - רומן פאבלצ'נקו, שעבר מספרטק מוסקבה עבור 13.5 מיליון ליש"ט ולא ממש מרשים, דייויד בנטלי, שנרכש מבלקבורן בקיץ עבור ב-15 מיליון ליש"ט ומעוניין לעזוב והורליו גומש, השוער הברזילאי מפ.ס.וו, שנרכש עבור 7.8 מיליון ליש"ט וצפוי לעשות את דרכו חזרה להולנד בסכום נמוך בהרבה. גם לוקה מודריץ', שהגיע לטוטנהאם עבור 16.6 מיליון ליש"ט, לא עומד בציפיות.

 

אגב, הארי רדנאפ כבר החתים שלושה שחקנים בחלון העברות הנוכחי - צ'ימבונדה, ווילסון פאלאיקוס (מוויגאן עבור כ-20 מיליון ליש"ט) וקרלו קודוצ'יני מצ'לסי (בחינם). רדנאפ עשוי גם להחזיר את רובי קין לווייט הארט ליין. קין נמכר הקיץ לליברפול בכ-20 מיליון ליש"ט ותג המחיר שלו נותר זהה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x