$
עסקי ספורט

משפחת אל חאראפי מכווית במו"מ לרכישת ליברפול

צמד האמריקאים היקס וג'ילט חייבים למכור את המועדון האנגלי שבבעלותם עד יולי, במידה ולא יצליחו בכך עשוי בנק RBS להשתלט על הקבוצה

סוכנויות הידיעות 09:4025.01.09
הבעלים האמריקנים של ליברפול מהפרמיירליג, טום היקס וג'ורג' ג'ילט, מנסים למכור את המועדון למשפחת אל חאראפי מכווית.

 

השושלת, אחת העשירות בעולם, נמצאת בשיחות עם האמריקנים לגבי רכישת המועדון שלהם בשווי 500 מיליון ליש"ט. ידוע כי המשפחה, שמובלת על ידי נאסר אל חאראפי,
לא מעוניינת ברכישת מניות בלבד אלא בשליטה מלאה במועדון. ידוע כי יש גם עניין במועדון מגוף אירופאי.

 

היקס וג'ילט, שחיים בנתק אחד מהשני, מינו כל אחד בנק אחר לנהל את המכירה. מריל לינץ' מונה על ידי היקס לחפש אחר קונה למועדון וג'ילט מינה את בנק רוטשילד.

 

ככל הנראה, ג'ילט לא היה מודע לכך שהמועדון, בראשית המנהל הפרסומי איאן איירה והמנהל הפיננסי, פיליפ נאש, ניהל שיחות ראשוניות עם משפחת אל חאראפי. השניים נחשבים לבני ברית של היקס ותומכים בו בתהליך "הגירושין" שלו מג'ילט.

 

מקורב לעסקה אמר: "היקס מנסה למכור את כל הנכסים שלו בספורט כולל את טקסס ריינג'רס בעוד ג'ילט מנסה לחתוך מהמעורבות שלו ב-NASCAR. ליברפול כמעט נרכשה על ידי משפחת אל חאראפי בנובמבר, היה צריך רק חתימה, אבל הם הלכו ברגע האחרון".

 

המשפחה מכוויית היא בעלת נכסים בשווי 8 מיליארד ליש"ט, בעבר קושרו לרכישת ניוקאסל. נאסר הוא אוהד ליברפול ולמד בקולג' בעיר.

 

ליברפול צפויה להימכר ביולי, כיוון שאין סיכוי שבנק RBS יאפשר לשני הבעלים לקחת הלוואה מחודשת על ההלוואה שכבר לקחו ממנו בשווי 350 מיליון ליש"ט.

 

לאחרונה הבנק האריך את הזמן שנתן לאמריקנים להחזיר את ההלוואה אבל לא נראה שהשניים יצליחו להחזיר אותה עד יולי. "היקס יודע שהזמן שלו נגמר. הוא יודע ש-RBS לא יחדש את ההסכם". אם האמריקנים לא ימצאו רוכש RBS יוכל להשתלט על ליברפול בעצמם.

 

ג'ילט היה מעוניין למכור את המועדון לחברת ההשקעות של דובאי – DIC – בשנה שעברה אבל היקס לא הסכים לכך.  

 

בשותפות של – 50% - שני הבעלים צריכים להסכים למכירה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x