$
עסקי ספורט

קורנפיין: "סימן שאלה גדול מרחף מעל בית"ר ירושלים"

איציק קורנפיין, יו"ר בית"ר ירושלים, דיבר במסיבת עיתונאים דרמטית על נסיון להוצאת כספים מהקופה של בית"ר, כשמשה דדש מבקש שישתף פעולה עם דניאל אזוגי, שהורשע בעבר בארבע פרשיות מרמה והונאה של לקוחותיו

כתב כלכליסט 16:2714.01.09

יממה לאחר שמשה דדש, היו"ר לשעבר, אמר שמונה על ידי הבעלים להיות נשיא הקבוצה, ערך היום (ד') איציק קורנפיין, יו"ר בית"ר ירושלים, מסיבת עיתונאים בה גילה מחלוקת עמוקה והתנהלות הזויה בניהול בית"ר ירושלים על ידי ארקדי גאידמק.

 

"לפני כחודש פנה אליי בחור בשם דניאל אזוגי, שהציג עצמו כיועץ של ארקדי, שביקש לדעת מה ההתנהלות שלנו ולראות את הספרים שלנו", אמר קורנפיין. "בפגישה נתתי לו נתונים על כל מה שקורה בבית"ר מתוך סברה שהוא באמת נציג של ארקדי שרוצה לוודא מה אנחנו עושים. בתום הפגישה הוא ביקש ממני להעביר סכום של מספר מיליוני שקלים מהתקציב, מהלך שהיה גורם להתרסקות מיידית שלנו, סירבתי. לאחר כשבוע ביקש ממני אזוגי פגישה נוספת, ובה, מעבר לכך שהוא רצה להפר חלק מההתחייבויות של בית"ר באמצעותי, הוא ביקש ממני להעביר אליו אישית סכום של חצי מיליון שקלים. לא הסכמתי. למחרת אמרתי לו שאני לא מעוניין בשום קשר איתו. באותו יום הוא איים עליי מפורשות".

קורנפיין. "אזוגי איים עלי מפורשות" קורנפיין. "אזוגי איים עלי מפורשות" צילום: אלכס קולומויסקי

 

קורנפיין הוסיף: "יום למחרת אזוגי דיבר איתי שוב והעביר לי את משה דדש בטלפון. דדש ניסה לשכנע אותי להעביר כסף לאזוגי ואמר לי שאזוגי רוצה בטובת בית"ר. אני לא יודע אם דדש ידע מי האיש ומה הוא עושה. הבהרתי גם לדדש שאני לא מתכוון לשתף פעולה עם האיש ועם המטרות שלו. אני יודע שמה שאני עושה עכשיו יכול לפגוע בי באופן אישי אבל יש לי מחויבות כלפי אנשים שעובדים בבית"ר ועם בית"ר. מהלך כזה של הוצאת כסף מהקופה של בית"ר לא עולה בקנה אחד עם העקרונות עליהם חונכתי. מה שעומד לנגד עיניי הוא העתיד של בית"ר וסימן שאלה גדול מרחף מעליו".

 

קורנפיין נשאל לגבי המינוי של דדש כנשיא הקבוצה: "לא שמעתי על מינוי של דדש לנשיא בית"ר ואני לא מתכוון לשתף שום פעולה בנושא. הבנאדם היחידי שמוסמך לדבר בשמו זה אני, ואף אחד אחר. דיברתי עם גאידמק לפני יומיים והוא אמר לי להמשיך כרגיל. הוא לא דיבר איתי על מינוי של דדש".

 

לפי הערכות, קורנפיין יעזוב את בית"ר ירושלים בקרוב, אבל כרגע הוא ממשיך במועדון. "יכול להיות שהדברים שאני אומר יפגעו בי אישית. הבעלים ייקח החלטה שהדברים לא טובים", אמר יו"ר בית"ר. "לקחתי את זה בחשבון. אני יכול להיות שלם עם עצמי".

 

קורנפיין: לא אתן יד להוצאת כספים מקופת בית"ר

 

קורנפיין נשאל לגבי מידת היכרותו את אזוגי: "אין לי מושג מי הוא. אנחנו חיים במדינת חוק ואין לי מושג אם יפגעו בי. אני לא רוצה להשתמש במילים לגנוב או נוכל. היה פה ניסיון להוציא כסף מהקופה ולא אתן לזה יד גם אם זה יעלה לי בעבודתי. "הדבר שנמצא בערפל הגדול הוא העתיד של בית"ר. הוא לא ברור. ואת התשובות יש רק לארקדי גאידמק. אני ממשיך לעבוד רגיל מחר".

 

את מסיבת העיתונאים פתח קורנפיין במילים: "מוניתי לתפקיד לפני 4 חודשים. זה לא סוד שהתנאים כשארקדי הגיע והתנאים היום הם לא אותם תנאים. המצב הכלכלי בעולם והמצב הכלכלי של ארקדי בפרט השתנו. נדרשנו לעשות התאמות ואת זה אנחנו עושים יום יום ושעה שעה כדי להמשיך להיות מועדון מוביל בארץ. כל הפעולות שאני עושה בארבעת החודשים האחרונים הם באישור של ארקדי ובידיעתו מא' ועד ת'. בחודש האחרון ארקדי נמצא ברוסיה, וזה בצירוף העובדה שבקופה שלנו יש כסף, גורמים למספר אנשים לחשוב שאפשר לעשות משהו עם הכסף הזה באופן שיפגע בבית"ר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x