$
עסקי ספורט

קית' האריס: המיליארדרים יתקשו לרכוש מועדוני פרמיירליג

הבנקאי המזוהה ביותר עם רכישות של מועדוני כדורגל אנגליים, קורא לקבוצות "לחזור לבסיס של ניהול הכנסות מול הוצאות"

סוכנויות הידיעות 14:1007.01.09

קית' האריס, הבנקאי המזוהה ביותר עם רכישות של מועדוני פרמיירליג, אומר כי עקב המשבר הכלכלי, מיליארדרים זרים יתקשו לרכוש מועדונים אנגליים.

 

"אנחנו במצב הכלכלי הגרוע ביותר של זמננו", אמר האריס מבנק ההשקעות סימור פירס ל"גרדיאן". "זה אומר שאנחנו לא נראה הרבה פעילות

בסצינת רכישות המועדונים". 

 

האריס, שניהל את מכירת אסטון וילה, ווסטהאם, צ'לסי ומנצ'סטר סיטי, מונה לאחרונה על ידי מייק אשלי, הבעלים של ניוקאסל, לחפש קונה לקבוצה. גם סשה גאידמק, הבעלים של פורטסמות' וראשי אברטון ובלקבורן רוברס, דרשו ממנו למצוא רוכש לקבוצות. ואולם לפי האריס, אף אחד אינו מעוניין לרכוש מועדון כדורגל, עד שבריטניה תגיע ל"סוג של יציבות". 

 

האריס הוסיף כי מועדונים בריטיים חייבים "לחזור לבסיס של ניהול הכנסות מול הוצאות", לאחר שבתקופה האחרונה "המועדונים הוציאו הרבה יותר ממה שהכניסו". לדבריו, "שחקנים רגילים לחלוטין נרכשו בסכומים אדירים וקיבלו משכורות מופקעות. האקלים הפיננסי השתנה וכרגע לא נראה שרכישת מועדונים על ידי מיליארדרים תהיה פתרון למועדון עם בעיות כלכליות, כפי שהיתה לפני שנתיים". האריס הוסיף כי עקב המצב הנוכחי, על המועדונים לשקול קביעת תקרת שכר.

 

האריס, כאמור, ניהל את המכירות של כמה מועדוני פרמיירליג. בין השאר, בזכות מאמציו, קיבל קן בייטס, לשעבר הבעלים של צ'לסי, 17 מיליון ליש"ט ממכירת המועדון לרומן אברמוביץ'. בייטס רכש את מניותיו בצ'לסי ב-1982 עבור כמיליון ליש"ט.

 

דאג אליס, לשעבר יו"ר אסטון וילה, קיבל 20 מיליון ליש"ט ממכירת מניותיו (32%) באסטון וילה למיליארדר האמריקאי רנדי לרנר. טרי בראון מכר את המניות שלו בווסטהאם (אותם רכש ב-2 מיליון ליש"ט) ב-31 מיליון ליש"ט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x