$
עסקי ספורט

הערעור נדחה: סוכנו של וויין רוני הושעה ל-18 חודשים

בית המשפט קבע, שהסוכן פול סטרטפורד העיד עדות שקר בפני בית המשפט וגם קנס אותו ב-300 אלף ליש"ט. כוכב הכדורגל יאלץ כעת לנהל את עסקיו עם סוכנו, דרך גורם שלישי

סוכנויות הידיעות 13:1730.12.08

סוכנו של וויין רוני, פול סטרטפורד, הפסיד בערעור שהגיש נגד עונש ההשעייה ל-18 חודשים שהוצא נגדו. סטרטפורד יאלץ גם לשלם את הקנס, בשווי 300 אלף ליש"ט להתאחדות הכדורגל האנגלית, כיוון שעבר על מספר חוקים, כאשר החתים בעבר את כוכב מנצ'סטר יונייטד ונבחרת אנגליה כדי לייצגו.

  

סטרטפורד
הוא מייסד סוכנות הספורט "פרואקטיב ספורטס מנג'מנט" ולפני כארבע שנים, כך נקבע, "התנהל בבריוניות", כדי להחתים את רוני ולדחוק מהתמונה את הסוכנים הקודמים שלו, מסוכנות "פרו פורם". בתוך כך אף הואשם הסוכן בעדות שקר.

 

סטרטפורד הואשם ע"י ביהמ"ש בעדות שקר, לאחר שהצהיר, בין השאר, כי החתים את רוני בדצמבר 2002, אך לפי המסמכים שהיו בפני ביהמ"ש, החתים אותו שלושה חודשים מוקדם יותר, כשרוני עדיין היה תחת חוזה עם סוכנו הקודם.

 

ההתאחדות לכדורגל קבעה גם, שסטרטפורד הפר את החוק, בכך שהחתים את רוני על חוזה לשמונה שנים, למרות שלפי החוקים - ההגבלה היא לשנתיים בלבד.

 

סטרטפורד ערער בחודש יולי האחרון על ההחלטה בפני ועדה עצמאית. "הוועדה דחתה את ערעורו של מר סטרטפורד וההחלטה מיולי תתקבל במלואה", נכתב בהחלטתה. הסוכן המפסיד, מצידו, כינה את ההחלטה "קלס". כעת, מאחר שנדחה הערעור, יאלץ רוני לנהל את עסקיו עם סטרטפורד דרך גורם שלישי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x