עסקי ספורט

גם סובארו עוזבת את אליפות הראלי העולמית

תאגיד הרכבים היפני יחסוך 220 מיליון דולר מעזיבת התחרות, בה היה דומיננטי במשך 20 שנה. העזיבה מצטרפת לעזיבה של סוזוקי את האליפות השבוע ושל הונדה את הפורמולה 1

סוכנויות הידיעות 22:5716.12.08

תאגיד הרכבים היפני סובארו פורש מאליפות העולם בראלי (WRC) אחרי 20 שנה בגלל המצב הפיננסי. סובארו היא הקבוצה השנייה שפורשת מהמרוצים אחרי סוזוקי, שהודיעה על השעיית הפעילות שלה אתמול.

 

"בגלל האווירה היינו חייבים לקחת את ההחלטה הזו", אמר איקרו מורי, נשיא חברת האם

של סובארו - פוג'י תעשיות כבדות. "זה יחסוך לחברה מיליארדי ין בשנה", אמר מורי. לפי ההערכות, העזיבה תחסוך לסובארו כ-20 מיליארד ין (כ-220 מיליון דולר) בשנה.

 

העזיבה היא פגיעה קשה ל-FIA, ההתאחדות העולמית לספורט מוטורי, שבשבועיים האחרונים התבשרה על עזיבת סוזוקי וסובארו מה-WRC ועזיבת הונדה מהפורמולה 1. לפי הערכות, סיטרואן, פז'ו ופורד, ימשיכו להתחרות.

 

קבוצת סובארו ל-WRC מתופעלת על ידי חברת פרו-דרייב, שבסיסה באנגליה, ויש לה כ-100 עובדים. "העזיבה של סובארו, אלופת העולם 6 פעמים, זו פגיעה קשה בספורט. היא אחד מהאייקונים של הספורט", אמר דייויד ריצ'רדס, יו"ר פרו-דרייב. 20% מהכנסות החברה שלו הן מההסכם עם סובארו וב-2010, כך לפי ריצ'רדס, הארגון ינסה למצוא יצרנית רכבים אחרת כדי להתחרות בסבב ה-WRC.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x