$
עסקי ספורט

היאנקיז ישלמו 243.5 מיליון דולר לשני שחקנים

קבוצת הבייסבול תשלם ל-AJ בורנט 82.5 מיליון דולר לחמש שנים ו-161 מיליון דולר לשחקן CC סאבת'יה למשך שבע שנים. לקבוצה סכום נוסף של כ-40.5 מיליון דולר בשנה להשקיע בשחקנים חדשים

סוכנויות הידיעות 13:5814.12.08

כוכב הבייסבול A.J בורנט חתם על הסכם בשווי 82.5 מיליון דולר לחמש שנים עם הניו יורק יאנקיז. החתמת הפיצ'ר בן ה-31 מביאה את ההוצאות של היאנקיז על פיצ'רים חדשים ל-243.5 מיליון דולר לשבע שנים הבאות, זאת לאחר שהחתימו את CC סאבת'יה על הסכם בשווי 161 מיליון דולר לשבע שנים. 

בורנט הרוויח בטורונטו בלו ג'ייז בשנה שעברה 13.2 מיליון דולר והשנה 16.5 מיליון דולר.

 

בעונה האחרונה לא עלו היאנקיז לפלייאוף, בפעם הראשונה לאחר 13 עונות, בעיקר בעקבות מחסור בזורקי כדורים (פיצ'רים) איכותיים. "היאנקיז חייבים לעשות הרבה דברים להחזיר לעצמם את המותג", אמר הבעלים של מילווקי ברוורס, מארק אטאנאסיו.

 

באפריל תעבור הקבוצה לאיצטדיון החדש בעלות 1.3 מיליארד דולר. למרות המיתון נראה שהיאנקיז בונים עדיין על הכנסות של 200 מיליון דולר בשנה מהאצטדיון החדש.

 

לפי וינס ג'נארו, כותב הספר “Diamond Dollars: The Economics of Winning in Baseball”, תקציב המשכורות של היאנקיס עומד על 209 מיליון דולר בשנה ובגלל פרישתם של מספר שחקנים התפנה סכום של 80 מיליון דולר בתקציב. בכסף שהתפנה היאקניז החתימו את שני הפיצ'רים וצפויים להחתים עוד מספר שחקנים.

 

היאנקיז משקיעים  בעוד שאר הקבוצות – כולל בלו ג'ייז, אריזונה דיאמונדבאקס ואחרות – מפטרות עובדים ומקפיאות מחירי כרטיסים בגלל האקלים הפיננסי. "אם הייתי יכול להעניק עצה לכל קבוצות הבייסבול אז הייתי אומר להם שלא ינסו להתחרות עם היאנקיז כי אז הן פשוט ישלמו יותר מדי עבור שחקנים", מסכם מארק ג'אניס מסוכנות הספורט Sportscorp Ltd.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x