$
עסקי ספורט

אופ"א קבעה: ישראל לא תארח את אליפות אירופה לנבחרות צעירות ב-2011

הוועד הפועל קבע כי האליפות תערך בדנמרק. לעומת זאת תזכה ישראל לארח את קונגרס אופ"א ב-2010

אוריאל דסקל 19:0811.12.08
אופ"א קבעה שישראל לא תארח את יורו 2011 והעניקה את זכות האירוח לדנמרק.

 

הוועד הפועל של אופ"א בחר בדנמרק לאירוח אליפות אירופה עד גיל 21 ב-2011, בעיקר בזכות המתקנים הטובים והתשתית הבריאה יותר של המדינה הסקנדינבית.

 

ישראל תוכל להתנחם בכך שתזכה לארח את קונגרס

אופ"א במארס 2010. בקונגרס יתארח נשיא פיפ"א, ספ בלאטר, נשיא אופ"א, מישל פלאטיני ונשיאי כל ההתאחדויות באירופה, וכמו כן יגיעו אליו נציגי תקשורת רבים. "אנחנו נוכיח את יכולותינו בארגון וניהול אירועים בסדר גודל שכזה" מסרו מההתאחדות לכדורגל.

 

בהתאחדות הביעו אכזבה על החלטת אופ"א לא לאפשר למדינה לארח את אליפות אירופה - שלפי סיימון צ'אדוויק, פרופסור מוביל לכלכלת ספורט, עשוי להכניס לישראל כ-20 מיליון יורו. האכזבה הגדולה נובעת בעיקר לאחר הביקורים שערכה המשלחת המקצועית מטעם אופ"א בישראל, שהביעה התרשמות חיובית מההיערכות, המוכנות והנכונות הישראלית לאירוח האליפות.

 

מההתאחדות מסרו: "עצם הגעתנו לשלב הסופי מתוך 14 מדינות שהגישו את מועמדותן לאירוח האליפות מעידה כי גם באופ"א סברו כי ביכולתה של ישראל לארח אליפות בסדר גודל שכזה. אנו מודים לאלה שעזרו לנו במהלך שהביא אותנו להיות מועמדים אחרונים עם דנמרק, בהם השר לביטחון פנים, אבי דיכטר וניצב אילן פרנקו, מפקד מחוז תל אביב במשטרה". אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות, הדגיש כי יעשה מאמצים למען הבאת טורניר בינלאומי לישראל בעתיד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x