$
עסקי ספורט

מנג'ר ארסנל מפחד להפסיד על שחקנים: יוצא נגד סעיף בחוקת פיפ"א

על פי סעיף 17 רשאים שחקנים בגילאים 23-28 לעזוב את המועדון לאחר 3 שנים על ידי תשלום שארית החוזה במקום תג המחיר שהדביקה לו הקבוצה

אוריאל דסקל 23:1507.12.08

ארסן ונגר, מנג'ר ארסנל, תקף בחריפות את סעיף 17 בחוקת פיפ"א, שמאפשר לשחקנים בין הגילאים 23 ל-28 לעזוב את המועדון שלהם אחרי שלוש שנים בחוזה מבלי להתחשב בחוזה.

 

לפי סעיף 17, שקיבל את השם "חוק וובסטר" על שם השחקן הסקוטי אנדי וובסטר - שעזב את הארטס לוויגאן תמורת פיצוי

מינימלי בזכות הסעיף המדובר – כדורגלן יכול לעזוב את הקבוצה שלו על ידי תשלום שארית חוזהו בלבד ולא על פי תג המחיר שהדביקה לו קבוצתו.

 

בארסנל, הכוכב בן ה-21 ססק פאברגאס יוכל לקנות את שארית חוזהו עוד שנתיים ואת ונגר זה מדאיג. "יש רוח של שינוי בכדורגל", אמר ונגר ל"סאנדיי אקספרס. "זה עשוי להשפיע על מועדונים רבים ואנחנו צריכים להיות מודאגים בעניין זה. אנחנו חיים בפחד כרגע כי אנחנו לא יודעים מה יהיה בעתיד". ונגר פירט: "ססק יכול לעזוב בגלל סעיף 17 אבל אני יודע שהוא אוהב את המועדון. עם זאת, זה חשוב שהוא יחתום על חוזה חדש".

 

ונגר הביע דאגה גם למועדונים קטנים בגלל הסעיף. "מועדונים גדולים יכולים להתמודד טוב יותר עם חוק וובסטר. אבל מועדונים קטנים יותר יתקשו. זה יכול להרוס אותם. סוכנים עדיין לא משתמשים בסעיף הזה כדי לקדם את השחקנים שלהם אבל זה עניין של זמן עד שזה יהפוך למשהו כמו חוק בוסמן. הכדורגל חי בפחד מהרגע הזה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x