$
עסקי ספורט

הקבוצה שלך מנצחת? זה שווה לך 120 דולר בשנה

הכלכלן מייקל דייויס והפסיכולוג כריסטיאנן אנד, שערכו מחקר בנושא, קבעו: קבוצת NFL מוצלחת מעלה את הכנסות תושב העיר הממוצע ב-120 דולר בשנה

אוריאל דסקל 18:1704.12.08
היומון האמריקני, "בוסטון גלוב" פרסם מחקר לפיו תושבי העיר מרוויחים כסף מהצלחות הקבוצות המקצועיות שמייצגות את העיר. לפי הכלכלן מייקל דייויס והפסיכולוג כריסטיאנן אנד, שערכו את המחקר, קבוצת NFL מצליחה מעלה את הכנסות תושב העיר הממוצע ב-120 דולר בשנה.

 

המחקר לא מציין

מה גורם לעלייה בהכנסה האישית, אבל המחברים מצביעים על כך שקבוצה מנצחת הופכת את התושבים לחרוצים יותר ולמבזבזים גדולים יותר. בקיצור, אם הקבוצה שלך מנצחת, אתה עובד יותר זמן, לוקח יותר סיכונים, וקונה יותר, ואלו פעולות שעוזרות לכלכלה המקומית. "כשהרבה אנשים נתונים במצב רוחם טוב, זה עשוי לעזור לכלכלה", אומר אנד מאוניברסיטת קסאבייר.

 

לפי המחקר, אוהדים לא רק יותר משמחים שהקבוצות שלהם מנצחות, הם גם מרגישים חכמים יותר, בריאים יותר,  ברי מזל רב יותר ואפילו  מושכים יותר. לפי מחקרים אחרים, אנשים שהם יותר מאושרים ובטוחים בעצמם נוטים להיות יותר מצליחים, בעבודה ובלימודים.

 

דייויס ואנד בדקו את ההכנסה השנתית של בנאדם ביחס להצלחה של קבוצת NFL בעיר שלו בין השנים 1969 ל-1998 ומצאו שכל ניצחון מוסיף כ-10 דולר להכנסה ממוצעת של אדם.

 

יש מספר כלכלנים שמתנגדים לרעיון של דייויס ואנד כי השניים בדקו רק תוצאות של פוטבול ולא בייסבול, כדורסל או ענפי ספורט אחרים. עם זאת, דייויס ואנד הוסיפו שבגלל שליגת ה-NFL היא הליגה הקצרה ביותר, אז לכל ניצחון או הפסד יש השפעה גדולה יותר. הם הוסיפו גם שלא השלימו את המחקר ויש עוד הרבה עבודה לפניהם.

 

אגב, לפי דניאל וואן, פסיכולוג מאוניברסיטת מארי סטייט, אוהדים נוטים להיות יותר שמחים מאשר אנשים שאינם אוהדים קבוצות ספורט ולכן הם חשופים פחות לתופעות כגון כעס, דיכאון ולחץ.

 

הסיבה לכך, לפי וואן, היא שאוהד הוא חלק מקהילה – גורם שמביא לכך שיש לאוהד חיבור ליותר אנשים. הקשר הזה יכול להוות בסיס לחברות עמוקה יותר וגם מספק תחושה שאתה שייך למשהו גדול יותר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x