$
עסקי ספורט

הפילדלפיה פיליז קיבלה 18.4 מיליון דולר על הזכייה בוורלד סירייס

כספי הזכייה יחולקו בין השחקנים, למעלה מ-350 אלף דולר לכל אחד. הקבוצות המצטיינות ב-MLB בשנת 2009 יחלקו ביניהן בונוסים, הנובעים ממכירת הכרטיסים לפלייאוף, על סך 51 מיליון דולר

סוכנויות הידיעות 22:0003.12.08

הפילדלפיה פיליז, אלופת ליגת הבייסבול של צפון אמריקה (MLB) לשנת 2008, תחלק את הבונוס על האליפות בין שחקני הקבוצה. הבונוס שהובטח לפיליז מהזכייה בוורלד סירייס עומד על 18.4 מיליון דולר, 2.6% פחות מהבונוס לו זכתה אלופת השנה שעברה, הבוסטון רד סוקס. כל שחקן של הפיליז יקבל 351,504.48 דולר על הניצחון בסדרה מול טמפה-ביי רייז באוקטובר.

 

הוורלד סירייס הכניסה פחות כסף השנה, בגלל איצטדיונים קטנים יותר של הקבוצות המשתתפות בסדרת הגמר. בשנה שעברה, חלק ממשחקי סדרת הגמר, בין הבוסטון רד-סוקס לקולורדו רוקיז, נערכו באיצטדיונים הגדולים יותר בקולרדו ובבוסטון.

 

שיין ויקטורינו נושא את גביע הוורלד סירייס בתום משחק האליפות שיין ויקטורינו נושא את גביע הוורלד סירייס בתום משחק האליפות צילום: MCT

 

עם זאת, מגיע הבונוס ממכירת הכרטיסים לארבעת המשחקים הראשונים בוורלד סירייס, ממכירת סדרות חצאי הגמר ומשלושת המשחקים הראשונים בסיבוב הראשון של הפלייאוף. סך הבונוס, כ-51 מיליון דולר, יחולק בין 8 הקבוצות שהעפילו לפלייאוף ועוד ארבע קבוצות שהיו קרובות להעפלה.

 

סגנית האלופה, טמפה, תקבל 12.3 מיליון דולר. הבוסטון רד-סוקס והלוס אנג'לס דוג'רס, שהגיעו לחצאי הגמר, יקבלו 6.1 מיליון דולר כל אחת.

 

הקבוצות הנוספות, שיקגו קאבס, שיקגו וויט סוקס, לוס אנג'לס אנג'לס ומילווקי ברוורס, שהגיעו לרבע הגמר, יקבלו 1.5 מיליון דולר כל אחת. האריזונה דימונדבאקס, מינסוטה טווינס, ניו יורק מטס וטקסס ריינג'רס, שהגיעו למקומות השניים בבתים המחוזיים שלהם, ולא העפילו לפלייאוף, יקבלו 512 אלף דולר כל אחת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x