$
עסקי ספורט

באנגליה רוצים תקרת שכר

אדם פירסון, יו"ר דרבי קאונטי שרשמה הפסד של 12.5 מיליון ליש"ט השנה: "זה לא יכול להמשיך ככה וזה ייגמר באסון. צריך תקרת שכר"

אוריאל דסקל 13:2403.12.08

קבוצות בליגת המשנה באנגליה מעוניינות בתקרת שכר שחקנים כדי להילחם בתופעות המיתון והמשבר הפיננסי העולמי. כך מדווח היום "הגרדיאן".

 

אדם פירסון, יו"ר דרבי קאונטי - שרשמה הפסד של 12.5 מיליון ליש"ט השנה - הוא אחד ממובילי המהלך. "המשחק בסכנת פשיטת רגל", אמר פירסון. "זה

קורה בכל הרמות. ההנהלות תחת לחץ להצליח בכל מחיר ושכר השחקנים הגיע לרמה מגוחכת. זה לא יכול להמשיך ככה וזה ייגמר באסון. צריך תקרת שכר".

 

פירסון הסביר שבזמנים הללו קשה יותר למכור תאי צפייה יוקרתיים ולגייס ספונסרים. בכיר במועדון צ'מפיונשיפ נוסף אמר: "הרבה מועדונים יפשטו רגל במהלך המיתון אם לא יכניסו קצת היגיון. אנחנו נתמוך בתקרת שכר".

 

לורד מאוויני, האחראי מטעם ההתאחדות על הליגות הנמוכות באנגליה, מעוניין גם כן בתקרת שכר יחסית שתאפשר למועדון להוציא רק אחוז מסוים - לא יותר מ-60% - מהכנסותיו על משכורות שחקנים.

 

בשנת 2003 עד 2005 נוסתה השיטה בליגה השלישית, אך המועדונים בסופו של דבר דרשו חופש גדול יותר. עם זאת, האקלים הפיננסי הנוכחי הופך את עבודת השכנוע של מאוויני לקלה יותר.

 

לפי "הגרדיאן", לא כל המועדונים מוכנים לדרוש תקרת שכר בפומבי אבל יותר מחצי מעוניינים בתקרת שכר. השבוע הודיעה שפילד יונייטד על הפסדים של 3.5 מיליון ליש"ט בגלל תקציב שכר גבוה. גם קובנטרי הודיעה על הפסדים גדולים - 4.2 מיליון ליש"ט בגלל תקציב שכר.

 

קבוצות נוספות כגון, סאות'המפטון (הפסדים של 5 מיליון ליש"ט) וקארדיף (הפסדים של 5 מיליון ליש"ט), גם כן דיווחו על הפסדים והאשימו זאת על תקציב שכר שחקנים גבוה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x