$
עסקי ספורט

אבי לוזון: "מחירי כרטיסי ליגת העל לא יעלו על 50 שקל"

יו"ר ההתאחדות לכדורגל הציג תוכנית לסבסוד כרטיסי הכניסה למשחקי העונה הבאה, לפיה יעלו הכרטיסים בין 10 ל-50 שקל ונשים יוכלו להכנס למשחקים בחינם

אוריאל דסקל 18:4318.11.08
אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, הציג בפני קבוצות ליגת העל תוכנית מפורטת לסבסוד כרטיסי כניסה למשחקים. לפי התוכנית, שתעלה להתאחדות לכדורגל 4 מיליון שקלים, מחיר כרטיס בליגת העל לא יעלה יותר מ-50 שקל ולנשים תאופשר כניסה חופשית לכל משחק.

 

"מחירי הכרטיסים למשחקי הליגה בישראל אינם שווים לכל נפש, ההתאחדות תפעל לסבסוד כרטיסים באופן ישיר", אמר לוזון, שציין כי לפי התוכנית לכל קבוצה תהיה האפשרות לקבוע את מחיר הכרטיסים למשחקים באצטדיונה לעונה שלמה – בין 10 ל-50 שקל.

 

לפי התוכנית קבוצה רשאית לקבוע כי מחיר הכרטיסים שלה לעונה שלמה יעמוד על 20 שקל למשחק ולא תוכל לעלות את המחיר עבור כרטיס למשחק של קבוצה אטרקטיבית ומושכת קהל. למשחקים כאלו, עליהם ירצו המועדונים לעלות את מחיר הכרטיסים, יכנס סבסוד ההתאחדות שתממן את ההפרש של כל כרטיס במחיר של עד 50 שקל.

 

אבי לוזון אבי לוזון צילום: אוראל כהן
"עלויות הכרטיסים ירדו בנפח של 10% עד 50%" אמר לוזון, "זה יאפשר גיוון גדול יותר של אנשים בתוך האצטדיונים וימשוך אוכלוסיות כגון נוער, ילדים, נשים ומשפחות. אני מעוניין שאבא שלוקח משפחה למשחק כדורגל לא ישלם למעלה מ- 100 שקלים. מה גם שנשים מביאות עידון למשחקים וזה יעזור להוריד את האלימות במגרשי הכדורגל". לפי לוזון "זה יהיה שלב ראשון בתוכנית להחזרת הציבור למגרשים".

 

מדובר על מהלך ייחודי וחסר תקדים של מעורבות ישירה של ההתאחדות במחירי הכרטיסים. זו יוזמה שארגוני האוהדים בישראל לבטח יברכו עליה. "אנחנו שמחים על הצעד האמיץ של אבי לוזון בנושא מחירי הכרטיסים", מסר שי גולוב, יו"ר ארגון האוהדים הישראלים, "היציע". "אנחנו מקווים שההתאחדות לכדורגל תמשיך בצעדים נוספים לטובת האוהדים בישראל".

 

לוזון הציג את התוכנית במסיבת עיתונאים שסיכמה את פעילות ההתאחדות לכדורגל בעונה שחלפה והציג שני מהלכים אסטרטגיים אותם הוא מבקש לעשות בשנתיים הקרובות.

 

המהלך השני של לוזון כולל גיוס של 40 מיליון שקל לבניית בית הנבחרות הלאומית - "תוכנית לאומית להשבת נבחרת ישראל". ההתאחדות כבר גייסה 15 מיליון שקל מאופ"א, פיפ"א, מוסדות ספורט וספונסרים לבניית בית הנבחרות, בו יתאמנו כל נבחרות ישראל מגיל נערים עד גיל בוגרים. הבית יכלול שני מגרשים, בית הארחה, חדרי טיפולים, חדרי כושר וחדרי תדריכים.

 

לפי לוזון בבית זה ייכנסו את הנבחרות וישביחו את היכולות הטכניות, הטקטיות והגופניות של השחקן הישראלי. לוזון גם הבטיח לחפש אחר איש מקצוע בעל שם עולמי שיהיה אחראי לפיתוח המקצועי של הכדורגל בישראל. לוזון הוסיף כי הוא מתכנן בניית מלון בוטיק בסמוך לבית הנבחרות, אשר ישמש את הנבחרות ויהווה מקור הכנסה נוסף.

 

כנשאל לוזון מהיכן בזמנים של משבר פיננסי עולמי יגייס 25 מיליון שקל נוספים לבניית בית הנבחרות ענה: "זה התפקיד שלי, אני יכול לגייס".

 

לוזון הוסיף גם שהוא עדיין לא יודע אם הוא מעוניין להמשיך בתפקיד יו"ר ההתאחדות אחרי סיום הקדנציה שלו ב-2011. "אני יודע שהפרויקט יישא פירות בעתיד, אולי לא בתקופתי ולא אגזור את הקופון על הצלחתו, אבל מה שעומד לנגד עיני הוא הצלחת הכדורגל הישראלי".

 

לוזון הוסיף שהמצב של בית"ר ירושלים אינו מדאיג את ההתאחדות. "אני בטוח שיהיו הרבה קופצים על הקבוצה אם גאידמק יבחר לעזוב אותה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x