$
עסקי ספורט

אולג דריפסקה הוא האיש העשיר ביותר בעולם הכדורגל

על פי רשימה שערך מגזין "פורבס" רומן אברמוביץ' נמצא במקום השני ברשימת האנשים העשירים ביותר בעולם הכדורגל והמיליארדר ההודי לאקשמי מיטאל נמצא במקום השלישי

פורבס 11:5413.11.08
מגזין פורבס ערך את רשימת האנשים העשירים ביותר בעולם הכדורגל. אולג דריפסקה, המיליארדר הרוסי, הוא האיש העשיר ביותר בעולם שמעורב בעולם הכדורגל. דריפסקה, האיש העשיר ברוסיה, הוא הבעלים של הקבוצה מעיר הולדתו – קובאן קרסנודר. הקבוצה, למרות המיליארדים של דריפסקה, השווה 28 מיליארד דולר, היא לא מהבכירות ברוסיה.

אולג דריפסקה אולג דריפסקה צילום: בלומברג

 

בניגוד למקום הראשון בטבלת פורבס, רומן אברמוביץ', המיליארדר הרוסי שבמקום השני, משמעותי הרבה יותר בעולם הכדורגל, לאחר שהוציא כמיליארד דולר על חיזוק קבוצתו צ'לסי. אברמוביץ' שווה 23.5 מיליארד דולר.

 

במקום השלישי ברשימה לאקשמי מיטאל, המיליארדר ההודי ובעלים של מניות מקבוצת ליגת המשנה באנגליה, ק.פ.ר. לאקשמי, בדומה לדריפסקה, לא שופך את המיליארדים שלו על קבוצה הלונדונית. השווי של לאקשמי 20.5 מיליארד דולר.

 

במקום הרביעי נמצא המיליארדר הספרדי אמנסיו אורטגה, לו מספר אחוזים בדפורטיבו לה קורוניה. אורטגה שווה 20.2 מיליארד דולר. את החמישייה הראשונה סוגר  פראנסואה פינו, הבעלים של רן הצרפתית ששווה 16.9 מיליארד דולר.

 

במקום השישי פול אלן, אחד ממייסדי מיקרוסופט. אלן, השווה 16 מיליארד דולר, הוא הבעלים של קבוצת ה-MLS החדשה, סיאטל סאונדרס.

 

מהרשימה המלאה עולה שהבעלים העשירים ביותר לא ממהרים להוציא מיליונים על הקבוצות שלהם. מלבד סילביו ברלוסקוני ואברמוביץ' מעטים הם המיליארדרים שמשקיעים הון עצמי גדול על הקבוצה שלהם. אורטגה, למשל, לא עוזר לקבוצתו לכסות את החובות האדירים שצברה. פרנסואה פינו השקיע בעיקר בתשתיות של רן והפך אותה לאחת מאקדמיות הכדורגל המשובחות באירופה.

 

שלושה מעשרת האנשים העשירים בכדורגל בחרו להשקיע בקבוצה אנגלית. דווקא בארצות הברית לשלוש קבוצות יש שני נציגים ברשימת העשירים בעולם הכדורגל. פיליפ אנשוץ, המיליארדר האמריקני, הוא בעלים של שלוש קבוצות – שתיים בארה"ב (לוס אנג'לס גאלקסי ודינמו יוסטון) ואחת בשבדיה (המרבי). פול אלן, כאמור, הוא הבעלים של סיאטל.

 

10 האנשים העשירים בעולם הכדורגל

 

1. אולג דריפסקה, קובאן קרסנודר (רוסיה) – שווה 28 מיליארד דולר

2. רומן אברמוביץ', צ'לסי (אנגליה) – שווה 23.5 מיליארד דולר

3. לאקשמי מיטאל, ק.פ.ר (אנגליה) – 20.5 מיליארד דולר

4. אמנסיו אורטגה, דפורטיבו לה קורוניה (ספרד) – 20.2 מיליארד דולר

5. פראנסואה פינו, רן (צרפת) – שווה 16.9 מיליארד דולר

6. פול אלן, סיאטל סאונדרס (ארה"ב) – שווה 16 מיליארד דולר

7. סילביו ברלוסקוני, מילאן (איטליה) – שווה 9.4 מיליארד דולר

8. אלישר אוסמאנוב, ארסנל (אנגליה) – שווה 9.3 מיליארד דולר

9. פיליפ אנשוץ, המברבי (שבדיה), יוסטון ולוס אנג'לס (ארה"ב) – שווה 8 מיליארד דולר

10. ג'ון פרדריקסון, ואלרנגה (נורבגיה) – 8 מיליארד דולר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x