$
עסקי ספורט

"המילטון יהיה גדול יותר מבקהאם"

מומחים מעריכים כי הנהג שזכה במירוץ הפורמולה 1 ירוויח למעלה ממיליארד דולר במהלך הקריירה שלו, ויהפוך לספורטאי בעל ההכנסה השנתית הגבוהה ביותר

אוריאל דסקל 11:2303.11.08

מומחי תעשיית הספורט מעריכים כי לואיס המילטון, שהפך אתמול (א') לנהג הצעיר ביותר שזכה בפורמולה 1, ירוויח יותר ממיליארד דולר במהלך הקריירה שלו ויעקוף, מבחינת הכנסות, את הנהג המכניס בעל הזמנים – מיכאל שומאכר, שהכניס כ-815 מיליון דולר במהלך הקריירה שלו.

 

לואיס המילטון לואיס המילטון צילום: בלומברג

המילטון, שאתמול גם הפך לשחור הראשון שזוכה בסבב המרוצים היוקרתי, הרוויח בשנה שעברה בסביבות המיליון דולר, אבל לאחר שחתם על חוזה ששווה 140 מיליון דולר ועל חוזי פרסום אישיים עם חברות כגון הוגו בוס, מרצדס, ג'וני ווקר ובנק סנטנדר, מצפים בבריטניה שהוא יהפוך לספורטאי הבריטי המכניס ביותר, אפילו יותר מדייויד בקהאם, המותג העולמי.

 

לפי "הדיילי מייל" המילטון צפוי להפוך לספורטאי בעל ההכנסה השנתית הגבוהה ביותר עם הכנסה של כ-160 מיליון דולר. לפי היומון, הבריטי צפוי להכניס מינימום של 100 מיליון ליש"ט ממשכורתו מקבוצת מקלרן מרצדס, בנוסף לבונוס ענק (כ-10 מיליון ליש"ט) על הזכייה. עובדה זו ממקמת אותו הרבה מעל בקהאם, המכניס 31 מיליון ליש"ט בשנה, וגם מעל הספורטאי המכניס ביותר בעולם, הגולפאי טייגר וודס, שסך ההכנסות שלו השנה עומד על 72 מיליון ליש"ט.

 

"הוא הולך להיות גדול יותר מבקהאם", אומר מקס קליפורד, איש יחסי הציבור המוביל באנגליה ל"דיילי טלגראף". "הוא רק בן 21  ובהרבה מובנים מרוצי מכוניות יוקרתיים יותר מכדורגל. אם צריך לבחור ספורט רק מבחינה פיננסית אז המשיכה למרוצי מכוניות גדולה יותר". קליפורד, שייצג גם את מייקל ג'ורדן, מאמין ש"המילטון מושלם לספונסרשיפ" וכיוון שהפך לאלוף עולם הוא יהיה מוכר בעולם העולם. "הזכייה הוסיפה לערך שלו. הוא הפך מנסיך למלך" הוסיף קליפורד. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x