$
עסקי ספורט

לראשונה: השווי הממוצע של קבוצת NFL עבר את קו מיליארד הדולר

בפעם הראשונה בהיסטוריה של הספורט המקצועני ליגה שלמה עוברת את קו מיליארד הדולר. ההכנסות השנתיות של ליגת הפוטבול מסתכמות ב-7 מיליארד דולר

סוכנויות הידיעות 12:2811.09.08

השווי הממוצע של קבוצת בליגת הפוטבול האמריקאי (ה-NFL) עבר בפעם הראשונה את קו מיליארד הדולר. כך הופכת ה-NFL להיות הליגה הראשונה, בכל סוגי הספורט, שרושמת שווי כה גבוה, כך מדווח המגזין 'פורבס'.

 

ב-NFL יש 32 קבוצות, ובשנה הפיסיקאלית 2008, שוויין הממוצע הגיע ל-1.04 מיליארד דולר, עליה של 8.7% מהשווי הממוצע בשנה שעברה, שהיה 957 מיליון דולר לקבוצה.

 

המגזין מציין, כי הפופולאריות הגוברת של המשחק וזרם ההכנסות, שנובע מהאצטדיונים החדשים של הקבוצות, הקפיץ את ערכן בעשור האחרון. לפני 10 שנים השווי הממוצע של מועדון ב-NFL עמד על 288 מיליון דולר בלבד. 

 

ליגת הפוטבול היא הפופולארית ביותר מבין ליגות הספורט המקצועני בארה"ב. בשנה שעברה הכנסותיה הסתכמו ביותר מ-7 מיליארד דולר, ולמרות ירידה כוללת ברייטינג הטלוויזיוני בארה"ב, שיעור הצפייה ב-NFL דווקא עולה, והוא הגבוה ביותר מבין כל ליגות הספורט.

 

דניאל סניידר, הבעלים של וושינגטון רדסקינס, שרשמה הכנסה של 327 מיליון דולר בשנה דניאל סניידר, הבעלים של וושינגטון רדסקינס, שרשמה הכנסה של 327 מיליון דולר בשנה צילום: בלומברג

 

רבות מהקבוצות הצליחו להגדיל את הכנסותיהם על ידי הקמת אצטדיונים חדשים, המאפשרים להם למכור תאי-צפייה יוקרתיים במחירים גבוהים. קבוצת אינדיאנפוליס קולט למשל, החלה לשחק השנה באצטדיונה החדש - כך הגדילה את הכנסותיה בצורה משמעותית. שווי המועדון מוערך כעת ב-1.076 מיליארד דולר, היא זינקה 13 מקומות, ומדורגת כעת במקום ה-8 ברשימת המועדונים בעלי השווי הגדול ביותר.

 

את העלייה הגבוהה ביותר בהכנסות, 21%, רשמו שתי הקבוצות של ניו יורק - הג'טס הג'איינטס. הזינוק בזרימת המזומנים הגיע הודות לבעלות המשותפת של הקבוצות על אצטדיון, בו יעברו לשחק ב-2010. כעת הג'יאנטס מדורגים במקום הרביעי בליגה, עם שווי של 1.178 מיליארד דולר, והג'טס במקום החמישי (1.17 מיליארד דולר).

 

למרות שהשווי הממוצע של המועדונים חצה את קו מיליארד הדולר, הבעלים מתלוננים על העלויות הגדולות של הקמת האצטדיונים החדשים, כמו גם על עלויות השכר האסטרונומיות של השחקנים ודנים עם איגוד השחקנים על קיצוץ השכר.

 

כמו כן, מחירי הכרטיסים ממשיכים לעלות (בגלל האצטדיונים החדשים), למרות ההאטה בכלכלת ארה"ב. בשבוע שעבר דווח כי מחיר הכרטיסים למשחקי ה-NFL עלה העונה ב-7.9% ל-72.20 דולר בממוצע.

 

5 הקבוצות עם השווי הגבוהה ביותר (במיליארדי דולרים):

1. דאלאס קאובויס - 1.612

2. וושינגטון רדסקינס - 1.538 (עם ההכנסות והרווח התפעולי הגבוה ביותר - 327 מיליון ו-58.1 מיליון בהתאמה)

3. ניו אינגלנד פטריוטס - 1.324

4. ניו יורק ג'איינטס - 1.178

5. ניו יורק ג'טס - 1.17

בטל שלח
    לכל התגובות
    x