$
עסקי ספורט

רוג'ר פדרר הוא הטניסאי המרוויח ביותר בעולם

כך נטען במגזין פורבס. פדרר הכניס ב-12 החודשים האחרונים 35 מיליון דולר כמעט כפול ממקום 1 בעולם, רפאל נדאל. במקום השני נמצאת הטניסאית מריה שראפובה

אוריאל דסקל 11:4401.09.08
הטניסאי רוג'ר פדרר אולי איבד את המקום הראשון בעולם לרפאל נדאל, אבל בכל הקשור לחשבון הבנק הוא עדיין טניסאי מספר 1, כך לפי מגזין פורבס. פדרר הכניס ב-12 החודשים האחרונים 35 מיליון דולר, כמעט כפול ממקום 1 בעולם, רפאל נדאל, שהכניס 18 מיליון דולר.

 

השווייצרי הרוויח

9 מיליון דולר בכספיי זכייה והכניס עוד 26 מיליון דולר דרך הסכמי ספונסרשיפ עם חברות כגון מרצדס, ווילסון וג'ילט. הצ'ק הגדול ביותר שהוא מקבל מגיע מנייקי, שחתמה איתו בשנה שעברה על הסכם חסות לעשר שנים העשוי להיות הגדול בהיסטוריה - הוא תלוי הצלחות.

 

למרות שהטניס נמצא בירידה מבחינה פופולאריות בארה"ב, פדרר מצליח להיות מכניס יותר מסופרסטארים מענפי ספורט פופולאריים כגון דרק ג'יטר (בייסבול), פייטון מאנינג (פוטבול) ודייל ארנהראדט (מרוצי מכוניות), זאת בשל הגלובאליות של הטניס לעומת המקומיות היחסית של הפוטבול והבייסבול. גם העובדה שהוא דובר אנגלית, צרפתית וגרמנית עוזרת לו להיות יותר שיווקי מאשר נדאל, למשל, שמתקשה עם השפה האנגלית או כל שפה אחרת שהיא לא ספרדית.

 

אגב, מריה שראפובה, הטניסאית הרוסייה, גם כן מכניסה כסף גדול יותר מנדאל - 26 מיליון דולר בעונה. אנדי רודיק והאחיות וויליאמס במקום הרביעי עם הכנסות של 15 מיליון דולר.

 

רשימת הטניסאים המרוויחים בעולם (לפי פורבס):

1. רוג'ר פדרר - 35 מיליון דולר

2. מריה שראפובה - 26 מיליון דולר

3. רפאל נדאל - 18 מיליון דולר

4. אנדי רודיק - 15 מיליון דולר

-. ונוס וויליאמס - 15 מיליון דולר

-. סרינה וויליאמס - 15 מיליון דולר

5. ג'סטין הנין - 10 מיליון דולר

6. נובאק דג'וקוביץ' - 9.5 מיליון דולר

7. אנה איבנוביץ' - 8 מיליון דולר

8. ג'יימס בלייק - 7.5 מיליון דולר 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x