$
עסקי ספורט

תקדים: הבעלים של מנצ'סטר סיטי יחוייב למכור מניותיו בקבוצה אם יורשע בפלילים

טקסין שינאווטרה, ראש ממשלת תאילנד לשעבר שרכש את המועדון לפני כשנה, מואשם בשורה של עבירות פליליות בארץ מולדתו. אם יימצא אשם, תיאלץ מנהלת הליגה האנגלית לחייבו במכירת מניותיו בקבוצה

אוריאל דסקל 10:0212.08.08

ליגת הפרמיירליג מתכננת לבצע מהלך חסר תקדים ולדרוש מתאקסין שינאווטרה, הבעלים של קבוצת מנצ'סטר סיטי, למכור את מניותיו בקבוצה. כך מדווח "הגרדיאן".

 

שינאווטרה, ראש ממשלת תאילנד לשעבר שרכש את הסיטי לפני כשנה, עבר בזמנו את מבחן ניקיון הכפיים של הפרמיירליג, לפיו נאסר על כל מי שנמצא אשם במספר עבירות פליליות להיות מנהל או בעלים בקבוצת ליגה.

 

אך לאחרונה נמלט שינאווטרה מתאילנד, שם מאשימים אותו בשורה של מעשי שחיתות. הוא דרש מקלט מדיני בבריטניה. אם יקבע בית המשפט בתאילנד כי הוא אשם, בפרמיירליג מתכננים לדרוש ממנו למכור את מניותיו בקבוצה.

 

בבנגקוק אישרו כי מתכננים להגיש כתב אישום חריף נגד שינאווטרה. לפני שבועיים, אשתו של טקסין, פוג'מן, נשפטה למאסר לשלוש שנים בעקבות העלמת מס.

 

שינאווטרה. דרש מקלט מדיני בבריטניה שינאווטרה. דרש מקלט מדיני בבריטניה צילום: בלומברג

 

"אנחנו לא נתעלם מהבעיה", אמר ריצ'רד סקאדמור, מנכ"ל הפרמיירליג, "אנחנו מתייעצים עם משרד ביטחון הפנים ומשרד החוץ".

 

הצרות של שינאווטרה שמות את עתידו כבעלים של הסיטי ואת עתידה של הקבוצה השנייה של מנצ'סטר תחת עננה כבדה.

ביוני הקפיאה ממשלת תאילנד כ-800 מיליון ליש"ט השייכים לשינאווטרה ולפי "הדיילי מייל", הוא כבר החל בחיפוש אחר קונים למועדון.

 

פיצויים על פרישה מוקדמת

בנושא אחר, בית המשפט העליון של לונדון קבע כי בן קולט, שחקן נוער במנצ'סטר יונייטד, יזכה לפיצויים בסך 4.3 מיליון ליש"ט, בשל פציעה שנגרמה לו בזמן משחק מילואים מול מידלסבורו, שבסופו של דבר הביאה אותו לפרישה מוקדמת. את הסכום תשלם חברת הביטוח של מידלסבורו.

 

קולט, בן ה-23, שבר את רגלו ב-2003 בעקבות תיקול חריף של גארי סמית', מגן מידלסבורו שהודה כי הוא נושא באחריות לפציעתו. לפי אלכס פרגוסון, מנג'ר היונייטד, קולט היה "אחת מהתקוות הבולטות שלנו לעתיד".

 

קולט ניסה לשקם את הקריירה שלו לאחר הפציעה אך התקשה ושוחרר ממנצ'סטר. מאז, ניסה את מזלו בשתי קבוצות מניו זילנד, אך גופו לא הצליח להתאושש מהפציעה, והוא נאלץ לוותר על קריירת הכדורגל שלו.

 

"הסכום שאותו בן יקבל משקף את הכישרון והיכולת שלו לפני הפציעה", אמר עורך דינו של קולט, יאן לוינסון, לאחר פסיקת ביהמ"ש. "הוא היה אחד הכדורגלנים המבריקים ביותר באנגליה. למרות זאת, ברור כי בן היה מעדיף להרוויח את הסכום הזה תוך כדי מימוש הפוטנציאל שלו וקריירת כדורגל מלאה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x