$
עסקי ספורט

מחקר אמריקאי חדש: מי הספורטאי המוכר ביותר?

הספורט ביזנס ג'ורנל ביצע סקרים וראיין פאנליסטים שנדרשו לענות על סעיפים כמו יכולת הספורטאי לפרוץ דרך, יכולת למשוך חסויות והיכולת להשפיע. השחיין האולימפי מייקל פלפס הוא הכי מוכר, דרה טורס הכי קלה לשיווק. כמובן, אם לא סופרים את כוכבי ה-NBA

אוריאל דסקל 10:1307.08.08
מייקל פלפס, השחיין שהגדיר כמטרה להפוך לראשון שזוכה בשמונה מדליות זהב באולימפיאדה, הוא הספורטאי האולימפי המזוהה ביותר בארה"ב, אם לא כוללים ברשימה את שחקני ה-NBA. דרה טורס, השחיינית בת ה-41 עשויה להפוך למתחרה שהכי קל יהיה לשווק אותה. כך לפי מחקר של "דייבי-בראון אינדקס"
שנעשה עבור "ספורט ביזנס ג'ורנל".

 

המחקר נעשה על סמך סקרים ושיחות עם פאנליסטים נבחרים, שנדרשו לזהות תמונות של סלבריטאים וספורטאים אולימפים ולדרג אותם לפי שבע תכונות - משיכה, יכולת לפרוץ דרך, יכולת למשוך חסויות, יכולת להיות מנהיג טרנדים, השפעה, אמון ומטרות.

 

פלפס זכה לניקוד הכי גבוה בסעיף המשיכה. האתלט האולימפי הכי מזוהה הוא המתעמל פול האם, שלא יתחרה באולימפיאדה. השחיינית טורס נבחרה, כאמור, לספורטאית בעלת הציון הגבוה ביותר ביכולת למשוך חסויות, כאשר היא מקבלת ציון דומה לזה של לברון ג'יימס ודוויין ווייד, כוכבי ה-NBA, שגם כן יתחרו באולימפיאדה.

 

שחקני ה-NBA הם כמובן סופרסטארים אמריקאים: הספורטאי המוכר ביותר בנבחרת האולימפית הוא קובי בראיינט, כוכב הלוס אנג'לס - יותר מ-92% מהאמריקאים מזהים אותו. לברון ג'יימס במקום השני, אותו מכירים כ-63% מהאמריקאים. כאמור, פלפס הוא הספורטאי המוכר ביותר שמתחרה בספורט אולימפי קלאסי. אמנדה בירד, השחיינית שהצטלמה בעירום לפלייבוי, היא השנייה הכי מוכרת מבין המתחרים האמריקאים בענפי ספורט אולימפי קלאסי, 28.8% מהאמריקאים יודעים לזהות אותה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x