$
עסקי ספורט

המיליארדר האוזבקי אלישר אוסמאנוב מעוניין להגדיל אחזקותיו בארסנל

על פי דיווח של יומונים בריטיים, האוזבקי, המחזיק כיום 24.9% מארסנל, רוצה לעלות את האחזקות שלו במועדון אל מעבר ל-30%

אוריאל דסקל 11:2128.07.08

המיליארדר האוזבקי אלישר אוסמאנוב מעוניין להגדיל את אחזקותיו במועדון. כך מדווחים היומונים הבריטים "הדיילי טלגראף" ו"הדיילי מירור". האוזבקי, המחזיק כיום 24.9% מארסנל, רוצה לעלות את האחזקות שלו במועדון אל מעבר ל-30%. לפי הדיווחים הוא כבר פנה לליידי ברייסוול סמית', המחזיקה

ב-15% מארסנל.

 

אוסמאנוב שילם כ-75 מיליון ליש"ט עבור 14.6% של דייויד דין, לשעבר יו"ר ארסנל, שכיום מייצג את החברה שבבעלותו של אוסמאנוב - רד אנד וויט הולדינגס.

 

שאר בעלי המניות של ארסנל הביעו התנגדות להשתלטות של המיליארדר שהונו מוערך ב-4 מיליארד ליש"ט. אולם דין, שמנסה לרכוש את חיבת האוהדים, הבטיח כי אוסמאנוב יחזק את ידו של ארסן ונגר, מנג'ר הקבוצה, בשוק העברות השחקנים.

 

ארסנל, שלוותה של 260 מיליון ליש"ט כדי לבנות את אצטדיון האמירויות, מתקשה לשמור על שחקניה בגלל תקרת שכר נוקשה. אלכס חלב ומתיו פלאמיני, שחקנים חשובים במערך של ונגר, כבר עזבו הקיץ, ועמנואל אדאביור מעוניין גם כן לעזוב את הקבוצה שלא מוכנה לשדרג את חוזהו.

 

ליידי ברייסוול סמית' היא חברת דירקטוריון בארסנל ואת המניות קיבלה בירושה מאביה. חברי הדירקטוריון בארסנל מחזיקים בכ-45% מארסנל וחתמו על הסכם אי מכירה לאוסמאנוב עד אפריל 2009. עם זאת, נראה שהלחץ שמפעיל אוסמאנוב מקשה על חברי הדירקטוריון לשמור על הסולידאריות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x