$
עסקי ספורט

תקציב המשכורות של צ'לסי יגיע ל-150 מיליון ליש"ט

דקו, שהוחתם מברצלונה, הוסיף הוצאה של 5 מיליון ליש"ט על תקציב המשכורות וג'וזה בוסינגוואה, שהובא מפורטו, הוסיף 2.5 מיליון ליש"ט לתקציב, כך מדווח "הטיימס"

אוריאל דסקל 09:4324.07.08

תקציב המשכורות של צ'לסי יגיע קרוב לשיא של כל הזמנים - 150 מיליון ליש"ט (300 מיליון דולר). כך מדווח "הטיימס" האנגלי. דקו, שהוחתם מברצלונה, הוסיף הוצאה של 5 מיליון ליש"ט על תקציב המשכורות וג'וזה בוסינגוואה, שהובא מפורטו, הוסיף 2.5 מיליון ליש"ט לתקציב.

 

בנוסף,

מייקל אסיין, וויין ברידג', ופטר צ'ך חתמו על חוזים חדשים שהוסיפו 4 מיליון ליש"ט לשנה לתקציב המשכורות. ג'ון אובי מיקל וג'ו קול צפויים לחתום בקרוב על חוזים חדשים גם כן - חוזים שיעלו את תקציב המשכורות בעוד כ-3.5 מיליון ליש"ט. כרגע מתנהלים משאים ומתנים עם פרנק למפארד, דידייה דרוגבה ומיכאל באלאק, שכל אחד מהם מבקש סכום גבוה כדי להישאר בקבוצה.

 

תקציב המשכורות של צ'לסי בעונת 2006/2007 עמד על 133 מיליון ליש"ט - 40 מיליון ליש"ט יותר מאשר תקציב המשכורות השני הגבוה ביותר של מנצ'סטר יונייטד. התקציב שואב 71% מההכנסות של המועדון הלונדוני, אבל נראה שבגלל קצב ההוצאות מול גידול ההכנסות, לפחות 80% מסך ההכנסות יוקדשו למשכורות.

 

אגב, פליפה סקולארי, שירוויח מינימום של 5.5 מיליון ליש"ט בשנה, גם כן הוסיף לתקציב המשכורות. קודמו בתפקיד, אברם גרנט, הרוויח כ-2.5 מיליון ליש"ט בשנה.

 

קלוד מקללה, שהרוויח כ-80,000 ליש"ט לשבוע, עזב וכך גם סטיב סידוול, אבל ביחס לחבריהם לקבוצה הם הרוויחו מעט. צ'לסי מתכננת להחתים עוד הקיץ שחקן נוסף - רוביניו מריאל מדריד.

 

"המטרה המוצהרת של צ'לסי להגיע לברייק איבן ב-2010 היא בדיחה", אומר מאט יוז מ"הטיימס", "הנחישות שלהם לשמור על הסגל הקיים בכל מחיר עולה להם הרבה מאוד כסף".

 

בנושא אחר, טל בן חיים, שמרוויח בצ'לסי כ-60 אלף ליש"ט בשבוע, צפוי לעבור למנצ'סטר סיטי, שהסכימה לשלם עבורו 4 מיליון ליש"ט. בן חיים ניהל משא ומתן עם סיטי וניוקאסל בשבועות האחרונים ולא עזב למסע משחקים בסין ביחד עם חבריו לצ'לסי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x