$
עסקי ספורט

מותג נולד: בן סהר חתם בפורטסמות' לחצי שנה

חלוץ נבחרת ישראל לא רוצה לעשות הרבה פרסומות, אבל כן חתם על חוזה עם נייקי עד 2012. כעת הוא מקווה להתרכז בכדורגל ושהארי רדנאפ, מאמנו החדש בפורטסמות', יטפח אותו כמו שצריך

אוריאל דסקל 09:1902.07.08

בן סהר משחק בכדור לבדו במרכז סטודיו אפור בפתח תקווה. זרקורים חזקים וחמים מכוונים עליו וצלם זורק לו הוראות. "אוף, זה לא קל", הוא מתנשף, אבל הוא לא מתלונן. "עשיתי את זה בעבר. הצטלמתי, אבל לשחק עם הכדור כל היום כשמצלמים אותך זה לא קל".

 

סהר ניצל את חופשת הקיץ שלו בישראל גם כדי לצלם פרסומת לנייקי. הוא חתם חוזה עם החברה שתקף עד 2012, אבל את שמה עדיין מעוות לגרסה הישראלית הישנה. הוא אומר נייק ומיד חוטף על הראש מהדוברת אילנה. "זה נייקי!, נייקי!", היא מתקנת, "אמרנו לך אלף פעם, נייקי". סהר צוחק. "בסדר, אמרתי נייק, לא אמרתי אדידס, כולה נייק. בסדר, אני אלמד – נייקי, נייקי".

 

סהר, אולי הכישרון הישראלי הגדול ביותר, נבחר על ידי נייקי להוביל את קמפיין קולקציית Mercurial של החברה בישראל. הוא ישתף פעולה עם טל בן חיים, יוסי בניון וגיא אסולין מברצלונה. כולם כדורגלנים ישראלים שמשחקים בחו"ל.

 

"יש לנו את כל השחקנים המובילים ובנייקי הולכים רק על המובילים", מתגאה יריב הלר, מנהל תחום הספורט בנייקי ישראל.

 

זה קצת גרילה מרקטינג, לא? כלומר נבחרת ישראל תהיה שייכת לאדידס וכל השחקנים המובילים שלה בנייקי?

 

"אנחנו לא גייסנו אותם כי אנחנו רוצים שכולם בנבחרת ישראל יהיו שחקני נייקי. אנחנו הולכים על הפוטנציאל הכי טוב, על הטאלנטים הכי טובים. זה ככה בכל העולם וגם בישראל".

 

בן סהר. "אני רוצה לשחק טוב. שיראו אותי" בן סהר. "אני רוצה לשחק טוב. שיראו אותי" צילום: טל שחר
תודה לך לאסנה

אין ספק שסהר הוא טאלנט. אחרי שהפועל תל אביב מכרה אותו לצ'לסי לפני שנתיים, הוא נבחר לאחד השחקנים המבטיחים באירופה על ידי "גאזטה דלו ספורט", יומון הספורט האיטלקי. אחרי שנה ראשונה מוצלחת במילואים של הקבוצה מלונדון עבר שנה לא קלה - שכללה השאלה לא מוצלחת לק.פ.ר ומוצלחת טיפה יותר לשפילד וונסדיי - ובתחילת הקיץ הנוכחי נלחמו על שירותיו שתי קבוצות: פורטסמות', מחזיקת הגביע האנגלי, וניימכן ההולנדית.

 

בסופו של דבר בחר סהר בפורטסמות'. גם בזכות שיחת טלפון שעשה לחברו מצ'לסי, קשר נבחרת צרפת ופורטסמות', לאסנה דיארה. "היו הצעות, ובהתחלה רצינו במשפחה שאלך להולנד אבל זה לא הסתדר, גם בגלל העיכובים ובעיות עם המסים (לפי הפרשי המס צ'לסי היתה צריכה לשלם עוד כ־100 אלף יורו כדי להשאיל את סהר לניימכין – א"ד). ואז הגיעה פורטסמות', שנותנת לי צ'אנס להוכיח את עצמי גם בפרמיירליג. זה איפה שכל השחקנים בעולם רוצים להיות".

 

כמה הקשר היהודי של פורטסמות' (הבעלים של הקבוצה הוא סשה גאידמק) עזר בהחלטה? האם החברות של פיני זהבי, הסוכן שלך, עם הארי רדנאפ המנג'ר עזרה גם היא?

 

"אני לא יודע כמה הדברים האלה עזרו, אבל אני יודע שהארי רדנאפ הוא אחד שנתן צ'אנס לצעירים בעבר. בניימכן הבטיחו לי לשחק אבל הלכתי לאיפה שאני מרגיש שאני יכול להצליח. אמר לי מישהו שמשחק אחד בפרמיירליג עדיף מעשרה בהולנד מבחינת הרמה והחשיפה שזה מעניק לי. בהולנד יש ליגה מצוינת, אבל אני עדיין חושב שזה יעזור לי כשחקן להתמודד בכל אימון עם שחקני פרמיירליג. חוץ מזה, עשיתי מספר טלפונים לחברים שלי מפורטסמות' וגם הם אמרו לי לבוא".

 

מה המטרות שלך לעונה?

 

"אני רוצה לשחק טוב. שיראו אותי. להוכיח גם לעצמי שאני יכול לשחק שם. כמובן שזה אומר גם לכבוש שערים. אני חלוץ, זה חשוב".

 

איפה צ'לסי רצו שתהיה?

 

"רצו שאתחיל איתם. המאמן החדש רצה לראות אותי. יש צעירים אחרים בקבוצה שהם לא יודעים מה הם בדיוק הולכים לעשות כי זו קבוצה גדולה מאוד עם הרבה מאוד כסף, וקשה לקבל את הצ'אנס בתור צעיר. לפי דעתי, עדיף ללכת למקום אחר ולנסות לקבל את הצ'אנס. אני מקווה לשחק עונה אחת או שתיים טובות בפורטסמות' ואז לחזור לצ'לסי".

 

יש מטרות בנבחרת?

"אנחנו צריכים להגיע למונדיאל. הפעם יש לנו באמת נבחרת טובה וצעירה. יש לנו סיכוי. ראיתי ביורו קבוצות שאנחנו טובים מהן".

 

ההצעות זורמות

מדברים כבר על בן סהר המותג?

 

"היו כמה הצעות. אני עובד עם נייקי. הייתי ב־NO NAME. אבל אני לא רוצה לעשות יותר מדי פרסומות. אני עדיין צעיר ויהיה לי זמן לעשות את הדברים האלה".

 

החבר'ה בגילך כן בונים את המותג. אתה בטוח מכיר את זה מצ'לסי.

 

"ברור שזה חשוב. צריך להתייחס לזה באופן רציני. זה חשוב מכל מיני בחינות".

 

כמה אתה מקבל?

 

"אני מקבל בסדר גמור. אני מרוצה. היתה הצעה מאדידס, אבל העדפתי את נייקי".

 

אגב, יש לך חגיגה מוכנה לשער הפרמיירליג הראשון?

 

יריב הלר ממליץ: "לנשק את הסמל של נייקי". סהר צוחק. "כן, כן אני אנשק את הסמל של נייק". אילנה, הדוברת, רותחת: "נייקי!", היא זועקת "תגיד נייקי!".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x