$
רכישות

העתיד הלא ברור של הפועל חולון

האליפות ההסטורית של הפועל חולון בכדורסל מעלה שאלות פסימיות לגבי עתידה. האם דורסמן יממן? מי ישקיע וישאיר את הכוכבים? ואיפה בכלל תשחק הקבוצה?

אביתר לנג 07:2101.06.08

1. החגיגה נגמרה

"מיקי קנה אותנו במקום לקנות פלייסטיישן", אמר לי שחקן של הפועל חולון על המאמן והבעלים שהוביל אותו לאליפות ההיסטורית, מיקי דורסמן. הפלייסטיישן של דורסמן לא הסב רק לו עונג גדול, גם עם ישראל נהנה מתצוגות כדורסל גדולות ושיא בדמות ניצחון על מכבי תל אביב בגמר הפיינל פור. אבל אבק הכוכבים שקע ולפתע ניצבים נאמני אולם הפחים של חולון בפני שאלות לא קלות.

 

דורסמן. לא יותר מ- 5 מיליון שקל דורסמן. לא יותר מ- 5 מיליון שקל צילום: ראובן שוורץ

דורסמן הכניס את ידיו עמוק לכיס כדי להרכיב את הפלייסטיישן שלו. ההנחה המקובלת היא שתקציב חולון עומד על 3 או 3.5 מיליון דולר, אבל יש אומרים שהתקציב אפילו עובר את ה־4.5 מיליון דולר. רובו בנוי מהיכולת והנכונות של דורסמן להכניס את היד לכיס ולהביא לכאן שחקנים איכותיים בלא מעט כסף.

 

דורסמן, לאורך השנה וגם אחרי הזכייה, הודיע שבשנה הבאה הדברים לא יישארו כך. הוא לא מוכן לממן מכיסו את רוב תקציבה של הקבוצה. ואם לא יצטרף אליו מישהו פרטי, או לחילופין אם עיריית חולון לא תגדיל את תמיכתה בקבוצה באופן משמעותי, הוא לוקח את הדברים והולך הביתה.

 

"השנה, איך נאמר, החגיגה היתה עליי, בשנה הבאה אין תסריט שזה קורה שוב", אמר הבעלים בשיחה עם "כלכליסט" לפני מספר שבועות. דורסמן, על פי מקורבים בחולון, אמר שבשנה הבאה לא יהיה מוכן להשקיע יותר מ־5 מיליון שקל וגם זה יותר מדי. אפילו אם היול"ב קאפ בדרך.

 

2. דרוש ספונסר משמעותי

ההנחה היא שדורסמן יהיה חייב סיוע חיצוני כי רוב כוכביו יעזבו לקבוצות שמציעות הרבה יותר - קבוצות מרוסיה, טורקיה, איטליה וספרד. אולי אפילו למכבי תל אביב. העניין הוא שנכון לעכשיו, אף גורם לא מוכן לשים כסף על חולון של דורסמן.

 

לפני מספר שבועות דיווח אחד מכלי התקשורת כי דורסמן שוחח עם איש עסקים רוסי שהביע נכונות להיכנס כשותף עם דורסמן במועדון, אך כרגע הנושא ירד מהפרק. מקורבים מספרים שהשנה קיבל דורסמן במתנה 1.5 מיליון שקל מאיש עסקים, חבר אישי שאת שמו הוא לא מוכן לגלות.

 

העניין הוא שבשביל ליצור תשתית רחבה, מעבר לקבוצה הבוגרת וכניסה אל מחלקת הנוער של חולון - מחפשת העיר ספונסר שישקיע מכיסו 20 מיליון שקל, לפחות בשנתיים הראשונות. העובדה שלחולון אין השנה ספונסר אומרת למעשה הכל. חולון היא קבוצת הכדורסל הישראלית היחידה שמשחקת ללא ספונסר ראשי על חולצות השחקנים, מה שבקבוצות אחרות מכניס יותר ממיליון שקל בעונה.

 

כאמור, מדובר בקבוצה של איש אחד, ללא הנהלה. איש שמנווט את הספינה אבל גם מכניס את הפחמים לתנור.

 

3. אלופה ללא אולם

המועצה להסדר ההימורים בספורט החליטה להעניק במתנה אולם בן 5,000 מקומות לעיר שתזכה במכרז פנימי של המועצה. לאותו מכרז ניגשו חולון וגם ערים נוספות כגון נתניה, תל אביב, באר שבע וחיפה. לפי גורמים במועצת ההימורים, חולון פייבוריטית והאליפות עוזרת לה לשמור על המצב הזה.

 

בכל מקרה, דורסמן נתן הוראה למקורביו לא לנוח עד שההודעה על הענקת האולם לעיר חולון תהיה רשמית. בינתיים, תמשיך הקבוצה לשחק, לפחות בשלוש השנים הקרובות, באותו אולם רעוע שאמנם קרו והתרחשו בו סנסציות גדולות, אבל בסך הכל מדובר בפח אשפה גדול. לא ראוי שאלופת ישראל בכדורסל תשחק באולם כדורסל אמיתי?

בטל שלח
    לכל התגובות
    x