סגור
ערוץ עסקים קטנים האדר 20224

יש לכם גב: מזרחי טפחות יוצא במתווה מיוחד לעסקים

בנק מזרחי טפחות, שחרת על דגלו יחס אישי ואנושי, מתגייס כעת לטובת העסקים עם מעטפת הטבות מיוחדת, הכוללת מענק של עד 20 אלף שקל לעסקים בעוטף ובשדרות, דחיית תשלומים ומערך הלוואות בערבות המדינה, לצד שיתופי פעולה עם קרנות מובילות

השבועות האחרונים הותירו את כולנו בתחושה של אובדן וכאב, כאשר גלי ההדף של המלחמה הגיעו לכל בית בישראל. גם המשק הישראלי ספג חבטה, עם ירידה חדה בפעילות העסקית ואי ודאות מתמשכת, כשהראשונים להיפגע הם העסקים הקטנים והבינוניים. בבנק מזרחי-טפחות הבינו מיד שעליהם למצוא פתרונות יעילים לעסקים. "הבנק נרתם לחזק את העסקים ולעזור להם, הן בסיוע כספי והן במעטפת פתרונות מימון וליווי אישי של בנקאים מנוסים", אומרת שבי שמר, סמנכ"לית ומנהלת החטיבה הקמעונאית בבנק.
סיוע לעסקים בקו האש
"בעלי עסקים ועצמאיים מיישובי הדרום נמצאים בחזית הלחימה וחווים ימים קשים ומורכבים של דאגה לשלומם ולשלום משפחתם. לכך נוספה גם הפגיעה הכלכלית, כאשר מאז ה-7 באוקטובר העסק שבבעלותם מושבת לחלוטין או פועל באופן חלקי בלבד".
עבור עסקים מאזור העוטף ושדרות מציע מזרחי-טפחות הטבה מיידית - מענק של עד 20 אלף שקל, שיועבר אוטומטית לחשבון הבנק, ויעניק קצת מרווח נשימה. כמו כן, יעמיד הבנק הלוואות של עד 50 אלף שקל לעסקים שנמצאים בטווח 40 קילומטרים מרצועת עזה, בתנאים נוחים וללא ריבית והצמדה למשך 12 חודשים.
עבור כלל העסקים בישראל מציע הבנק שני אפיקים עיקריים: דחיית תשלומי הלוואות קיימות, או אפשרות להיעזר בהלוואות קרן חירום בערבות המדינה.
החזרי הלוואות קיימות ניתן יהיה לדחות למשך 3 חודשים, ללא ריבית או עמלות. הטבה זו מיועדת לעסקים שנעזרו בהלוואות עד 2 מיליון שקל, או הלוואות בערבות המדינה.
הלוואות בערבות המדינה מקרן החירום מוצעות כעת לעסקים המתמודדים עם קושי תזרימי. מדובר בהלוואה הדורשת ערבויות נמוכות יחסית, לצד פריסת תשלומים נרחבת.
בנוסף, עסקים שיש להם פיקדונות או חסכונות יוכלו למשוך את הכספים בכל עת וללא קנסות, עד לסכום של 100 אלף שקל.
1 צפייה בגלריה
מקבלים הלוואה/מענק
מקבלים הלוואה/מענק
מקבלים הלוואה/מענק
(Shutterstock-SmartPhotoLab)
הלוואות מקרנות וקו חירום לעסקים
במקביל, יצר הבנק מספר שיתופי פעולה עם קרנות ייעודיות עבור העסקים הנפגעים. אחת מהן היא קרן "צפונה דרומה" שהוקמה ע"י יזמים פרטיים ובראשם איש העסקים, סטף ורטהיימר. עבור עסקים שנעזרו בעבר בהלוואה מהקרן, מציע הבנק דחיית תשלומים של חצי שנה, ללא ריבית וללא עמלות.
יוזמה נוספת של הקרן היא "חרבות ברזל", קרן ייעודית שנוסדה במטרה לתת מענה לעסקים שנקלעו למשבר בעקבות המלחמה. בשיתוף בנק מזרחי טפחות הקרן מעמידה הלוואה לעסקים בהיקף של עד 1.5 מיליון שקל, בתנאים נוחים ועם אפשרות דחיית תשלומים לשישה חודשים.
בימים אלו פתח הבנק קו חירום לעסקים במספר *6760, שם יוכלו בעלי העסקים להתייעץ עם המומחים של טפחות ולקבל סיוע מיידי. הבנק משיק גם זירת מסחר לעסקי הדרום - פלטפורמה ייעודית באתר הבנק, שתסייע להציג את העסקים ולקשר בינם לבין לקוחות הבנק. "הבנק ועובדיו מגויסים ומחויבים לתושבי הדרום, ונמשיך לעמוד לצידם עד שיוכלו לחזור לבתיהם ולשגרת חייהם", מסכמת שמר.
במיוחד בימים אלו, בנק מזרחי טפחות פועל לתת מענה לעסקים עם מגוון פתרונות בהתאמה אישית. ליווי עסקי, הלוואות ומענקים ייעודיים. מוזמנים לפנות אלינו באפיקי השירות הדיגיטליים והישירים או באמצעות קו החירום לעסקים בטלפון *6760. אנחנו אתכם, גם בתקופות קשות.