סגור

רשות המסים פשטה על משרדי מקס סטוק

נציגי הרשות הגיעו למשרדי החברה, ביצעו חיפוש במסמכיה ותישאלו נושא משרה. זאת, במסגרת חקירה המתנהלת בנושא מכס ויבוא

חקירת מכס נגד מקס סטוק. נציגי בית המכס הגיעו אתמול למשרדי החברה, ביצעו חיפוש במסמכיה ותישאלו נושא משרה. זאת, במסגרת חקירה המתנהלת בנושא מכס ויבוא.
פשיטת חוקרי המכס על משרדי מקס בקיסריה התקיימה אתמול בצהרים, אבל החברה התעכבה עם הדיווח עד הבוקר. שני נושאי משרה תושאלו במסגרת הפשיטה ולאחריה ביקשו נציגי המכס מהחברה, להעביר לידיה מסמכים.
בתוך כך, לפני כשבועיים קיבלה מקס שומת מע"מ תשומות ועסקאות לשנים 2016–2020, בגובה של כ–6.6 מיליון שקל. מתוך סך השומה, מע"מ בסך של כ-5.1 מיליון שקל מיוחס למרווח בין מחיר רכישת מניות החברה על ידי המשקיעים, לבין מחיר הרכישה של המניות על ידי החתם הזר, וזאת במסגרת הצעת מכר של מניות בעלי השליטה לציבור מחודש ספטמבר 2020. במקס ציינו כי החברה חולקת על עמדת רשות המסים ובכוונתה לבחון את השומה יחד עם יועציה ולהגיש השגה בהתאם. עם זאת, עד כה לא הוגשה ההשגה.
מקס בשליטת (27.64%) אייפקס, הונפקה בספטמבר החולף לפי שווי 1.7 מיליארד שקל. מכירות החברה הנסחרת לפי שווי של 1.97 מיליארד שקל. זינקו ב-2020 ב- 36% ל- 1.01 מיליארד שקל ואפשרו לרשת לחתום את השנה עם עלייה של 24.6% ברווח הנקי שהסתכם ב- 87.6 מיליון שקל.

1 צפייה בגלריה
אורי מקס בעלים של רשת מקס סטוק
אורי מקס בעלים של רשת מקס סטוק
אורי מקס בעלים של רשת מקס סטוק
(צילום: ישראל יוסף)

מכירות החנויות הזהות, אשר פעלו גם במהלך 2019, צמחו בשנה החולפת ב- 11% ביחס לתקופה המקבילה ב- 2019, בעיקר כתוצאה מעלייה בביקוש למוצרי פארם, ניקיון וכביסה, מטבח, כלי עבודה וחשמל אשר נבע מצריכה גבוהה של מוצרים אשר קשורים להישארות הציבור בבית.
ממקס סטוק נמסר בתגובה: ״אין לנו כל מידע נוסף מעבר למה שפורסם בדיווח המיידי ובכלל זה אין לנו מידע נוסף לגבי טיבה, היקפה או מושאי הבדיקה. החברה משתפת ותמשיך לשתף פעולה באופן מלא עם הבדיקה, במקביל לשמירה על מהלך עסקים תקין״.