שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

אקוסטיקה ומתקני אשפה: כחלון חתם על הפרקים הראשונים בקוד הבנייה הישראלי

את הקוד החדש כתב משרד הבינוי והשיכון, כחלק מיישום מסקנות ועדת זיילר לבטיחות מבנים, שהוקמה בעקבות אסון ורסאי. הפרקים הראשונים עוסקים בין היתר בעבודה בטוחה על גגות מבנים, אקוסטיקה ואצירת אשפה. משרד השיכון: "קוד הבנייה בא לתקן פגמים רבים בתקנות התקפות היום, שפוגעות באופן משמעותי בענף הבנייה, בעלויות הבנייה ובאיכותה"

נמרוד בוסו 17:5711.08.19

שר האוצר משה כחלון חתם לאחרונה על ארבעת הפרקים הראשונים בקוד הבנייה הישראלי החדש, כך הודיע היום (א') משרד הבינוי והשיכון, שמכין את הקוד.

 

קוד הבנייה הוא מערכת הוראות והנחיות לתכנון ולבנייה, שהכנתו הוטלה על המשרד במסגרת החלטת ממשלה מדצמבר 2006 ליישום דו"ח ועדת החקירה הממלכתית לעניין בטיחות מבנים בראשות השופט המנוח ורדי זיילר. על הקמת הוועדה הוחלט בעקבות האסון באולם האירועים ורסאי ב-2001. הקוד יהיה מחייב ויחול על כל המבנים בישראל.

 

ארבעת הפרקים שנחתמו עוסקים באקוסטיקה, אצירת אשפה, בטיחות המשתמש - פרק שעוסק בין היתר בתקנות עבודה בטוחה על גגות מבנים - ומתקני תברואה, ובקרוב יפורסמו לציבור הרחב. ממשרד השיכון נמסר כי פרקים נוספים בקוד הבנייה נמצאים בישורת האחרונה לקראת פרסומם. בסך הכול צפויים להתפרסם עשרה פרקים.

משה כחלון משה כחלון צילום: עמית שעל, יובל חן

 

 

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר כי החוק מחייב את חתימת השר, והיא זו שמעניקה תוקף לפרקי התוכנית שעליהם הוא חתם. עוד מוסרים שם כי התקנות ייכנסו לתוקף כחצי שנה לאחר פרסומן ברשומות ומי שיהיה אחראי לאכוף אותן הם מכוני בקרה שהוסמכו על ידי מינהל התכנון. מי שמעוניין לעיין בקוד יכול לעשות זאת באתרי האינטרנט של מינהל התכנון או שער המידע.

 

כמו כן נמסר מהמשרד: "בהתאם להחלטת הממשלה כאמור, פעל אגף תורת הבנייה ופיתוח הנדסי במשרד הבינוי והשיכון במאמץ רחב היקף ורב משתתפים, לרבות משרדי ממשלה נוספים, וגופים ציבוריים להם ממשקים עם ענף הבנייה.

 

"הקוד החדש, שעבודתו הושלמה לאחר שנים רבות בעבודת צוות בינמשרדית בשיתוף אנשי מקצוע בתחום משנה את המחשבה על יסודות הבנייה - הקוד מתייחס לקריטריונים של בטיחות בראש, לצד שימוש בטכנולוגיות ירוקות ומשלב מחשבה על שינוים עתידיים לצד פיתוח בר קיימא״.

 

בני דרייפוס, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון אמר: "קוד הבנייה החדש מייצג שינוי תפיסה במשרד הבינוי והשיכון, הקוד נכתב תוך מחשבה חדשנית, עדכנית ויצירתית בתחום הבנייה, ייחודית ומותאמת לישראל".

 

טלי הירש שרמן, מנהלת אגף תורת הבנייה ופיתוח הנדסי במשרד הבינוי והשיכון, מסרה כי "לקוד הבנייה השלכה מהותית על תכנון מבני מגורים ומבנים ציבוריים במדינת ישראל, וכן השפעה גדולה על שיפור איכות הבנייה ותחזוקתם של המבנים העתידיים. קוד הבנייה בא לתקן פגמים רבים בתקנות התקפות היום, אשר פוגעות באופן משמעותי בענף הבנייה, בעלויות הבנייה ובאיכותה. חלק גדול מההוראות הקיימות היום בתקנות התכנון והבנייה מיושן ואף אינו ישים".

 

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x