$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

סיידוף רוצים לרכוש את אפריקה ישראל בלי לשאול שאלות

האחים עופר ונתי סיידוף, יזמי הנדל"ן האמריקאים, מציעים לנושי חברת האחזקות הזרמת 800 מיליון שקל ותשלום של 1.1 מיליארד שקל באג"ח חדשות תמורת בעלות מלאה על אפריקה ישראל. כל זאת באופן מיידי וללא בדיקת נאותות

גולן חזני 07:0209.02.17

התפתחות משמעותית במכרז לרכישת אפריקה ישראל. ל"כלכליסט" נודע כי האחים סיידוף הפכו למתמודדים החיצוניים הראשונים שמגישים הצעה מחייבת ללא התניה בבדיקות נאותות. ההצעה, שהוגשה בידי חברה פרטית, שאימה (Shayma Investments), בבעלות נתי ועופר סיידוף שרשומה באיי הבתולה, היא להזרמה מיידית של מזומן בהיקף 800 מיליון שקל ותשלום של 1.1 מיליארד שקל נוספים בחוב חדש שיונפק למחזיקים באמצעות איגרות חוב שתנאיהן יסוכמו בהמשך.

 

 

הכלה: אפריקה נכסים

כאופציה נוספת מעניקים האחים אפשרות לנציגות מחזיקי האג"ח של אפריקה לנסות למצות את מכירת החברה־הבת אפריקה נכסים בסכום של 1.3 מיליארד שקל, למשך 60 יום. במקרה שאחד המתמודדים האחרים יגיש הצעה מחייבת וירכוש את אפריקה נכסים, תמורת המכירה (1.3 מיליארד השקלים) יועבר לנושים והאחים סיידוף ירכשו את יתר הנכסים של אפריקה ישראל תמורת הזרמה של 400 מיליון שקל למחזיקי האג"ח, והמחזיקים ייוותרו על 400 מיליון שקל שנמצאים כיום בקופת אפריקה ישראל. במקרה זה הנושים ייפגשו למעשה עם 2.1 מיליארד שקל מהחוב (מתוך חוב כולל של 2.8 מיליארד שקל).

 

נושי אפריקה ישראל מקיימים בימים אלה הליך מכירה שאותו מוביל בנק ההשקעות אפשטיין קפיטל. 12 הצעות לא מחייבות הוגשו במכרז, ובסיום השלב הראשון קיבלו ארבעה מתמודדים אפשרות להגיש הצעות מחייבות לאחר חודש של בדיקות נאותות וגישה לחדרי מידע של החברה. ארבעת המתמודדים מעוניינים כמעט כולם בחברה אחת מהפורטפוליו של אפריקה ישראל - אפריקה נכסים שמרכזת בעיקר את נכסי החברה באירופה ונסחרת בשווי של יותר מ־2 מיליארד שקל. המתמודדים הם גלובל וורת' היוונית שמנהל יאנוס פפלאקס, קרן לואנסטאר הבינלאומית שמנהלת 70 מיליארד דולר, קרן פטרון מאנגליה שמנהלת 10 מיליארד יורו; וקרן ברוש הישראלית יחד עם משקיעים ישראלים, המנוהלת על ידי אמיר אפרתי - תוך התניה למכתב נוחות שיציג יכולות לעמוד מאחורי ההצעה.

 

לב לבייב לב לבייב צילום: אוראל כהן

 

מציע נוסף הוא בעל השליטה (48%) באפריקה לב לבייב עצמו יחד עם בעל השליטה באלון רבוע כחול מוטי בן־משה. הצעתם המשותפת כללה הזרמה במזומן בתוך שנתיים של 700 מיליון שקל, הנפקת איגרות חוב חדשות בהיקף 1.4 מיליארד שקל, ותספורת של 700 מיליון שקל. ההצעה של לבייב ובן־משה היתה ההצעה המחייבת היחידה עד אתמול. ההצעה של האחים סיידוף עולה עליה במעט.

 

עם זאת, נציגות האג"ח הכוללת את קרן קלירמרק, קרן DK פרטנרס, פסגות ומנורה, לא מתכוונת לעצור את התהליך בעקבות ההצעה של סיידוף, אלא להמשיך אותו ובמקביל לנהל מו"מ עם האחים סיידוף על שיפור נוסף של מרכיבי ההצעה.

 

רוצים דריסת רגל מקומית

האחים סיידוף הגישו באוגוסט האחרון הצעה לרכישת כלכלית ירושלים אולם היא לא התקבלה. בנובמבר הגישו האחים הצעה לרכישת אפריקה ישראל. ההצעה כללה הזרמה במזומן של מיליארד שקל, 400 מיליון שקל נוספים באג"ח, ותספורת של 1.4 מיליארד שקל. אחר כך הגישו האחים הצעה לא מחייבת להזרמה של מיליארד שקל ואג"ח של 800 מיליון שקל נוספים. עתה הם משפרים שוב את ההצעה אם כי מורידים את מרכיב המזומן במעט, וכאמור מגישים אותה כהצעה מחייבת, שבה במידה והנציגות נענית, הם מחוייבים להעביר מיידית את התשלום.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x