$
במלכודת הדיור
פרויקט לשחרר את הקרקע גג כתבה

"המחאה לא עזרה ומחירי הדירות רק ימשיכו לעלות"

מיטל ושאול טובלי, באר שבע: "בבנק דיברו איתנו על משכנתא מסובסדת של 30 אלף שקל. זה מגוחך. אנחנו צריכים 600 אלף שקל"

עמיר קורץ 06:5323.09.12
מי אנחנו: מיטל (36) ושאול (36), הורים לאורי בן החודש. מיטל מורה לחינוך מיוחד ושאול סוכן נדל"ן.

 

חלום הדירה: "עד לאחרונה שילמנו שכר דירה נמוך מהמקובל, 2,000 שקל לחודש ליחידת דיור בבאר שבע עם סלון וחדר שינה, אבל אחרי שהילד נולד החלטנו לעבור לגור אצל ההורים כדי שנוכל לחסוך ולרכוש דירה. אנחנו מרוויחים יחד 12–14 אלף שקל לחודש, ועדיין קשה לעמוד בכל ההוצאות השוטפות. הבנו שאם נמשיך לגור בשכירות, לא נצא מהמעגל הזה לעולם".

 

 

משפחת טובלי. "שאול אמנם סוכן נדל"ן, אבל לצערנו הסנדלר הולך יחף במקרה הזה" משפחת טובלי. "שאול אמנם סוכן נדל"ן, אבל לצערנו הסנדלר הולך יחף במקרה הזה" צילום: ישראל יוסף

 

הקשיים בדרך: "מיד אחרי החתונה, ב־2009, הגיעה הקפיצה הגדולה במחירי הנדל"ן והרעיון לקנות דירה נכנס להקפאה. שאול אמנם סוכן נדל"ן, אבל לצערנו הסנדלר הולך יחף במקרה הזה. אנחנו מצטערים שלא קנינו דירה לפני כמה שנים, כשהמחירים היו נוחים".

 

 

בעיות מימון: "ראינו בבאר שבע דירות ארבעה חדרים מיד שנייה ב־750–850 אלף שקל, אבל גם כדי לרכוש אותן נצטרך לקחת משכנתא גדולה על 70%–80% מהסכום, כ־600 אלף שקל. לחברים שלנו שקנו דירה בנגב לפני עשר שנים היה הרבה יותר קל. בבנק דיברו איתנו על משכנתא מסובסדת של 30 אלף שקל, זה מגוחך. לצערנו ההגבלות של בנק ישראל על נוטלי המשכנתאות פוגעות בזוגות צעירים, ובלי עזרה מההורים לא היינו יכולים להתחיל לחשוב על לקנות דירה".

 

המחאה ותוצאותיה: "חיכינו לראות אם המחאה תעזור, אבל זה לא קרה ואנחנו חושבים שמחירי הדירות עוד יעלו. לכן גירדנו כל שקל והוצאנו את כל החסכונות כדי להגיע להון הראשוני. כסוכן נדל"ן אני רואה שיש הרבה עסקאות בתקופה הזו ולכן עדיף לקנות עכשיו, אין למה להמתין".

 

מה יהיה בעתיד: "אנחנו יודעים שהשנים הבאות יהיו קשות, עם תשלומי משכנתא והוצאות שוטפות שרק יגדלו כשיהיו לנו עוד ילדים. אם המדינה היתה מציעה איזשהו סבסוד לדירות בבאר שבע, היה לנו קצת יותר אוויר לנשימה". 

 

משפחות שמעוניינות להשתתף במדור מוזמנות לפנות ל: mail@calcalist.co.il

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x