שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

עיריית תל אביב ביטלה מכרז לדיור בר השגה

מכרז להקמת 69 יחידות בשכונת שפירא נסגר ללא תוצאות. גינדי החזקות הציעה 6 מיליון שקל, אך ההצעה לא תאמה את ציפיות העירייה

עיריית תל אביב מכריזה כבר חודשים ארוכים על קידום תוכנית לדיור בר השגה בעיר, אבל נראה כי היא אינה מוכנה לוותר על מחירי הקרקעות הגבוהים גם במכרזים מסוג זה.

 

לפני כמה חודשים פרסמה העירייה מכרז לרכישת קרקע שעליה מתוכננות 69 יחידות דיור במחיר מוזל בשכונת שפירא, אך
לאחרונה נסגר המכרז ללא תוצאות. חברת גינדי החזקות ניגשה למכרז והצעתה עמדה על כ-6 מיליון שקל, אך העירייה דחתה הצעה זו בשל המחיר הנמוך.

 

על פי תנאי המכרז, 44 מהדירות במכרז ימכרו לדיור בר השגה לפי קריטריונים שאותם קבעה העירייה. דירות 3 חדרים יימכרו ב-980 אלף שקל עד מיליון שקל. דירות 4 חדרים יימכרו בכ-1.3 מיליון שקל, ו-25 הדירות הנותרות יימכרו בשוק החופשי ללא מחיר תקרה. היזם יתחייב למכור את הדירות בתוך שנה, והעירייה מתחייבת להעביר אליו את רשימת הזכאים לפי הכללים שהכתיבה. אם היזם לא יצליח למכור את הדירות בפרק הזמן הזה, הוא יוכל למכור אותן במחיר השוק, אך יאלץ להפריש 15% ממחיר המכירה לעירייה.

 

גורמים בשוק הנדל"ן שבחנו את המכרז, מסרו ל"כלכליסט" כי מדובר במכרז לא פשוט שבו היכולת של היזם להרוויח מוגבלת מאוד. מהסיבה הזו לא ניגשו חברות רבות למכרז.

 

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "למכרז לשיווק הקרקע העירונית לדיור בר השגה במתחם גני שפירא הוגשה רק הצעה אחת שלא תאמה את האומדן הכספי של העירייה. הנושא יובא לדיון בוועדת המכרזים העירונית. ההצעה לרכישת זכויות העירייה בפרוייקט עמדה על סכום של 18.5 מיליון שקל".

 

ארנון גלעדי, משנה לראש העיר ויו"ר הועדה לדיור בר השגה בעיריית תל אביב, מסר כי העובדה שרק קבוצה אחת ניגשה למכרז, מעידה על הקיפאון בשוק הבנייה. "יחד עם זאת, אסור לשכוח שהפרויקט הוא פרויקט ראשוני שבו עיריית תל אביב מטפלת בנושא דיור בר השגה, ויכול להיות שנפלו טעויות פה ושם בביצוע. מטרתנו להוציא כמה שיותר מהר את הפרויקט לידי ביצוע, ולכן אנחנו כרגע בוחנים את כל האפשרויות העומדות לרשותנו, כדי שבסופו של דבר הקרקע העירונית תעמוד לרשות דיור בר השגה", הוסיף גלעדי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x