$
נדל"ן

אור ירוק לסניף איקאה החדש שיוקם בקריית אתא

ועדת הערר בחיפה דחתה את התנגדויות הסוחרים באזור. בכך אושרה הקמת מרכז מסחרי של שיכון ובינוי, שבו איקאה צפויה להקים חנות שלישית

שי פאוזנר 21:3630.01.11

 

ועדת הערר לתכנון ובנייה של מחוז חיפה דחתה התנגדויות להקמת מרכז מסחר בקריית אתא, שבו מתכננת איקאה לפתוח סניף שלישי בישראל. הוועדה דחתה

ביום חמישי התנגדויות של קבוצה בת 34 סוחרים מקריית אתא להקמת המרכז, בשטח 162.4 אלף מ"ר, שצפויה לבנות שיכון ובינוי באזור התעשייה בעיר. מאבק הסוחרים החל בדצמבר האחרון.

 

בערר שהגישו הסוחרים נטען כי ההיתר סותר את החלטת בית המשפט העליון בפרשת הקמת מתחם "ביג קריית שמונה", שם נקבע כי לא ניתן להקים באזור התעשייה מרכזים מסחריים גדולים. העוררים נסמכו גם על החלטת ועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים, המנחה את ועדות התכנון שלא לאשר הקמת מרכזים מסחריים באזורי תעשייה בשולי הערים.

 

ועדת הערר בחיפה דחתה את הטענות בנימוק שהמקרה בקריית אתא שונה. לפי החלטת הוועדה, לאור מגמות התכנון הארציות, אזור התעשייה הקלה של קריית אתא אינו "שולי עיר", אלא חלק מליבת המטרופולין של חיפה.

מאיקאה נמסר כי "החברה טרם החליטה על מיקום מדויק של החנות בצפון, שפתיחתה מתוכננת ל־2013".

 

את שיכון ובינוי ייצגו בוועדת הערר עוה"ד חיים וינטרוב, יעל אוריאלי וניר שטרן ממשרד המבורגר־עברון. את העוררים ייצג עו"ד צבי בן חיים. שטרן מסר ל"כלכליסט" כי "נציגי איקאה ליוו את ההליך כולו לצד נציגי שיכון ובינוי ואף השתתפו בדיונים הרלבנטיים. להערכתנו, הסיכוי כי הסוחרים יפנו לבית המשפט לעניינים מינהליים נמוך בשל הנימוקים החזקים של הוועדה".

 

נציג הסוחרים בן חיים מסר: "הוועדה קבעה כי הבקשה של שיכון ובינוי נדל"ן מתעלמת מהסדרי התנועה בתוכנית, 'דורסת' דרכים קיימות, והופכת חלקים מהשטח לשימוש פרטי. נבחן את ההחלטה ונשקול הגשת ערעור לבית המשפט".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x