$
מחוץ לבועה
דיור עכשיו קצר

משפחת מזרח: "כדי לחסוך שוכרים חדר מההורים"

אייל: "ראיתי בפתח תקווה דירת 4 חדרים. הלכתי לבנק ואמרו לי שאני צריך הון עצמי של 260 אלף שקל. אין לי מאיפה להביא סכום כזה"

מי אתם: מורן (23), סייעת בגן ילדים, ואייל (24), חשמלאי רכב. נשואים טריים - התחתנו בראשית ספטמבר.

 

איפה גרים: גרים בחדר אחד בבית של ההורים של אייל ברחובות "כדי לחסוך כסף". משלמים 1,000 שקל לחודש.

פרטיות >> "זו בעיה. יש לנו חדר נורמלי אצל ההורים, אבל אין פרטיות. מנסים לחסוך 7,000 שקל לחודש וחיים מ־2,000 שקל, מתוכם 1,000 שקל אני נותן לאבא שלי כשכר דירה".

 

אייל ומורן מזרח. "אנחנו עושים ויתורים בכל התחומים" אייל ומורן מזרח. "אנחנו עושים ויתורים בכל התחומים" צילום: עמית שעל

 

אופק נדל"ני: "מחפשים דירה באזור המרכז, אולי בפתח תקווה כי אשתי במקור משם והיא רוצה לגור ליד ההורים שלה. אנחנו רוצים דירת 4 חדרים, כי אם נקנה דירת 2 חדרים עוד עשר שנים, נצטרך לעבור לבית אחר, אז עדיף לתכנן קדימה".

 

דירה ב־860 אלף שקל: "ראיתי בפתח תקווה דירת 4 חדרים, 70 מ"ר, לא גדולה ובלי מעלית, ב־860 אלף שקל. הלכתי לבנק ואמרו לי שאני צריך הון עצמי של 260 אלף שקל. אין לי מאיפה להביא סכום כזה. אני צריך לחסוך 7,000 שקל לחודש במשך שלוש שנים. איך אפשר לחסוך סכום כזה? כרגע אנחנו חוסכים אותו וחיים מ־2,000 שקל לחודש".

 

ויתורים: "יש לנו אוטו קטן ואנחנו עושים ויתורים בכל התחומים של החיים. זה פחות לצאת, פחות בילויים, להיות הרבה בבית. הולכים לעבודה וחוזרים הביתה, שלא יהיו יותר הוצאות. אני הראשון מהחברים שלי שהתחתן. הם נוסעים ומבלים ואני לא".

 

מחכים עם הילדים: "יש שכונות שאולי אפשר לקנות בהן, אבל אני לא אגור במקומות עם מכות ופריצות. אנחנו מתכננים ילדים, אבל השאלה היא איפה נגדל אותם. זה לא בא בחשבון לגדל ילדים אצל ההורים. אמרתי לאשתי שאין טעם עכשיו להביא ילד. איפה נשים אותו? מאיפה יהיה לנו כסף לחיתולים? הרי ילד עולה הרבה כסף. והיא אומרת, 'בגלל שאין לנו כסף לא נביא ילדים'?".

 

הייאוש: "אני עובר לשיטת הלוטו־טוטו, כי מפרנסה אי אפשר להגיע לבית. מ־9,000 שקל לחודש אני לא יכול לקנות בית שעולה היום מיליון שקל מינימום. בינתיים אני חושב לעבוד בעוד עבודה, אולי בחלוקת עיתונים". 

 

משפחות המעוניינות להופיע במדור זה, מוזמנות לפנות בדוא"ל לכתובת: dira@calcalist.co.il  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x