$
מחוץ לבועה
דיור עכשיו קצר

משפחת אברהם: "אנחנו פוחדים לחזור להורים"

יעל ושמעון מתחרטים שלא קנו דירה כשהתחתנו, ומצהירים: "אי אפשר לקחת משכנתה של מיליון שקל. זה יגרום להידרדרות בחיים שלנו"

מי אתם: יעל (29), מעצבת עוגות ראווה, ושמעון אברהם (32), טכנאי בבזק. נשואים 6.5 שנים, הורים לבת 5.5 ולבן שנה.

 

איפה גרים: בדירת 3 חדרים בגבעת זאב, משלמים 2,850 שקל לחודש. כבר עשר שנים בשכירות.

 

משפחת אברהם. רוצים לקנות דירה בגבעת זאב משפחת אברהם. רוצים לקנות דירה בגבעת זאב צילום: גיא אסיאג

 

חיים בפחד: "בכל שנה אנחנו פוחדים מחדש לכמה יעלו לנו את השכירות. אני יודעת שתהיה עלייה שלא נצליח לעמוד בה".

 

חיים בחרטה: "עשינו טעות שלא קנינו דירה כשהתחתנו. זה משהו שמלווה אותי עד היום. בעלי לא מאמין בלהתחייב לארבעה קירות ולשלם עבורם כל כך הרבה כסף כל החיים, אבל אני מאוד מצטערת שלא קנינו קודם. קשה לי שאין לי דירה, שאין לי יציבות, את המעון שלי. זה לא מותרות".

 

דירה ב־1.4 מיליון שקל: "הייתי רוצה לקנות דירה בגבעת זאב, אבל זה בלתי אפשרי. אין פה בנייה כל כך גדולה, גם כי היתה הקפאה. דירת 4 חדרים יד שנייה עולה 1.4–1.5 מיליון שקל. זה לא בר־השגה. ב־2004, כשהתחתנו, היה שפל ויכולנו לקנות את אותה דירת 4 חדרים חדשה ב־500 אלף שקל".

 

לגור עם ההורים: "בתחילת הדרך גרנו אצל ההורים, שם ילדתי את הבת שלנו. גרנו איתם עד שהיא היתה בת שנתיים וחצי. אמנם היתה לנו מין יחידה, אבל בשלב מסוים זה חנק אותנו. עם כל האהבה שבעולם, אי אפשר לגור כל כך הרבה עם ההורים. אני חוששת שעכשיו אנחנו מידרדרים לשם שוב, כי אני לא עובדת".

 

לפתוח עסק במקביל: "עזבתי את העבודה לפני כמה חודשים, אחרי הלידה השנייה, והחלטתי שאני הולכת להגשים חלום: עיצוב עוגות ראווה. אני בתחילת דרכי, פותחת עסק מהבית, וזה לא קל. הקשיים הכלכליים משפיעים ואני דוחפת קדימה כדי שלא נצטרך לחזור להורים".

 

הרפתקנות נדל"נית: "בעלי הרפתקן. הוא אומר: 'אולי נעבור לצפון, נקנה שטח חקלאי'. אתמול הוא הראה לי באינטרנט בית בראש פינה, חדש ומתוק, ב־750 אלף שקל. אבל אלה דברים שנורא קשה לי לחשוב עליהם. זה חלום, אבל אני משפחתית והמשפחה שלי חשובה לי. אני עוזרת לאמא שלי והיא עוזרת לנו עם הילדים. יהיה לי קשה לגור רחוק מהמשפחה".

 

הסיכון: "אי אפשר לקחת משכנתה של מיליון שקל. זה יגרום להידרדרות בחיים שלנו, ביחסים שלנו. זה מסוכן. כשגרנו אצל ההורים שלי חסכנו בכל חודש כמעט 5,000 שקל, וכשיצאנו משם זה היה שום דבר. יש לנו הון עצמי של 100 אלף שקל וזה כלום היום".

 

משפחות המעוניינות להופיע במדור זה, מוזמנות לפנות בדוא"ל לכתובת: dira@calcalist.co.il  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x