$
מחוץ לבועה
דיור עכשיו קצר

משפחת זבולון: "החבר'ה מהמרכז מעלים לנו מחירים"

לאפרת ואופיר מבאר שבע יש הון עצמי של 250 אלף שקל, אבל אין מה לעשות איתו; "מה שנשאר זה לשכור ולחכות שהבועה תתפוצץ"

מי אתם: אפרת (30), מנהלת מוקד שירות בבאר שבע, ואופיר (33), עובד בבקרת אוטומציה באינטל קריית גת. נשואים, הורים לשתיים, בת שלוש ובת חמישה חודשים.

 

איפה גרים: בשכירות בבאר שבע, דירת 140 מ"ר עם מרפסת של 100 מ"ר, משלמים 3,000 שקל לחודש. "עדיף שלא תפרסמי את המחיר כי באזור הזה זו מציאה. לפחות בזה שיחקנו אותה".

 

המחירים בבאר שבע: "חמותי קנתה פנטהאוז בבניין ממול ב־470 אלף שקל לפני ארבע שנים והיום הוא עולה מיליון שקל. פעם בעלי בתים התחננו שתקנה, אבל היום אין בכלל על מה לדבר. מעצבן לשתף פעולה עם עליית המחירים הזו".

 

משפחת זבולון משפחת זבולון צילום:ישראל יוסף

 

הפחד שלי: "אני מרגיש שפספסנו את המומנט לקנות. עד פברואר 2007 הייתי עובד קבלן, פחדתי שיגידו לי ללכת הביתה ושלא יהיה לי איך להחזיר את המשכנתה. היום הכל התהפך: אני עובד חברה, אבל גם המחירים התהפכו. לפני כמה שנים רצינו לקנות בית במושב שדה צבי, וביקשו עליו 560 אלף שקל. היום גם ב־1.1 מיליון שקל בעל הבית לא רוצה 'לשחרר' אותו, רק בודק דופק בכל פעם. נעים לו להרגיש שהבית שלו שווה הרבה כסף".

 

דירה במיליון שקל: "אני משתכר די יפה, אבל זה לא מציאותי לקחת משכנתה ולהחזיר בכל חודש 4,200 שקל במשך 18 שנה, ועוד לבוא עם הון עצמי של 400 אלף שקל. זה מה שצריך בשביל לקנות דירה במיליון שקל. יש לנו הון עצמי של 250 אלף שקל ואין לנו מה לעשות איתו".

 

להתפשר: "אני במקור משדרות, אבל לא אלך לגור שם מבחינה ביטחונית. חשבתי לקנות או לשכור באופקים. בדקתי, ודירת 3 חדרים באופקים בשכירות עולה 2,200 שקל בחודש. אז בשביל לחסוך 800 שקל בחודש אני צריך להוריד את רמת החיים, לוותר על נוחות ההסעה לעבודה ועל הגן הטוב של הבת שלי - זה לא מצדיק את זה".

 

גם בדרום יקר: "בכל היישובים מסביב המחירים עלו ואנשים מנצלים את המצב. החבר'ה מהמרכז מוכרים דירות 4 חדרים במיליון וחצי שקל וקונים בתים במושבים מסביב, וזה סוגר בפנינו עוד פתח".

 

ובינתיים: "מה שנשאר זה לשכור ולחכות שהבועה תתפוצץ. אני מתפלל שהיא תתפוצץ, ואז נקנה".

 

משפחות שמעוניינות להופיע במדור מוזמנות לפנות בדוא"ל: dira@calcalist.co.il

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x