$
מחוץ לבועה
דיור עכשיו קצר

משפחת כהן: "לא משנה מה, המחירים משיגים אותנו"

אסתר ואיתמר כהן חיים בשכירות בחולון עם בנותיהם התאומות, אחת מהן משותקת. עם הון עצמי שמספיק לדירה ב־700 אלף שקל, הם אינם מצליחים למצוא דירה מתאימה באזור

מי אתם: אסתר (32), מזכירה בחברה ליבוא דיו, ואיתמר (37), מנהל חנות של ד"ר גב. נשואים, הורים לתאומות בנות שנתיים וחצי, אחת מהן עם שיתוק מוחין ומשותקת בארבע גפיים.

 

איפה גרים: בשכירות בחולון, בדירת 3 חדרים, קומה שנייה. משלמים 3,000 שקל. "אנחנו גרים מתחת להורים כדי להיעזר בהם".

 

צרכים מיוחדים: "הבת שלי מוגבלת בניידות. היום, כשהיא בת שנתיים וחצי, אני מרים אותה על הידיים לקומה שנייה, אבל יגיע שלב שלא אוכל להרים אותה ואצטרך דירה אחרת - עם מעלית, ולהתאים את מבנה הדירה לצורכי הניידות שלה. ובלתי אפשרי מבחינתי לקנות דירה כזו היום. מעלית זה עוד עלות, ואני צריך להישאר קרוב להורים כי אני נעזר בהם. קשה לגדל ילדה כזו ובטח שתאומות. זה גם קשה כלכלית. שנינו עובדים קשה וזקוקים לעזרת ההורים".

 

משפחת כהן משפחת כהן צילום: עמית שעל

 

דירה ב־900 אלף שקל: "המחירים פה מאוד עלו. לפני שלוש שנים מחיר של דירת 3 חדרים היה 500 אלף שקל והיום הוא 900 אלף שקל. יש לי הון עצמי שמספיק לדירה ב־700 אלף שקל, ולא משנה כמה אני מגדיל את ההון העצמי - מחירי הדירות משיגים אותי. אני מחפש לקנות רק 3 חדרים, הלוואי ויכולתי יותר. אני פשוט אובד עצות".

 

השוק משתולל: "על כל דירה שיוצאת לשוק באזור הזה יש מלא קופצים, ואז יבוא מישהו ויציע 50 אלף שקל יותר ממך וייקח. לפני שנה היינו לקראת חוזה בארבע דירות שונות, באחת מהן כבר חתמנו על זיכרון דברים, וכל העסקאות האלה נפלו. פעם בגלל שמישהו אחר הציע עוד כמה שקלים, פעם המוכר לא קיבל משכנתה אז הוא ביטל את העסקה".

 

הפחד שלי: "הפתרון האחרון שהעלינו היה לקנות דירה במקום רחוק ולהשכיר אותה כדי לכסות חלק מהוצאות השכירות היום. אבל זה מפחיד אותנו. מה יקרה אם ניפול על שוכר לא משלם? אנחנו לא יודעים מה לעשות".

 

להישאר רציונלי וזהיר: "אני חייב ללכת על 70% מימון כדי להיות חכם ולקנות משהו שאוכל לשלם עליו. צריך כל הזמן לחשוב מה הלאה. אני גם לא רוצה לקנות דירה ב־900 אלף שקל שאני יודע שלא שווה את זה ושההורים שלי קנו ב־500 אלף שקל".

 

משפחות המעוניינות להופיע במדור זה, מוזמנות לפנות בדוא"ל לכתובת: dira@calcalist.co.il

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x