שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מחוץ לבועה
דיור עכשיו קצר

משפחת נוימן: "היססנו, ואז המחירים זינקו"

קרן וגל מכרו דירה בבני ברק ברווח של 100% ובכל זאת לא יכולים להרשות לעצמם דירה ביותר מ-1.3 מיליון שקל בגבעתיים

מי אתם: קרן (34) עובדת בתחום ההייטק, וגל (34) לשעבר איש פרסום והיום גנן בגן ילדים. נשואים קצת יותר משנה.

 

 

איפה גרים: בשכירות בהרצליה, בשני חדרים קטנים, 40 מ"ר, ומשלמים 2,400 שקל לחודש.

 

משפחת נוימן משפחת נוימן צילום: יובל חן

 

היסטוריה נדל"נית: "כשקרן הכירה אותי גרתי בדירת 2.5 חדרים של 70 מ"ר בגבול רמת גן־בני ברק. קניתי את הדירה הזו כאקט אסטרטגי, באזור מעורב של חילונים ודתיים. תיארתי לעצמי שהרחוב יתחיל להתחרד וערך הדירות יעלה, וזה מה שקרה. קניתי את הדירה לפני 7 שנים ב־ 450 אלף שקל ומכרתי אותה ב־900 אלף שקל. פה נתקעתי. כמה תוסיף כדי לשפר דיור, לעבור מגבול רמת גן־בני ברק לתוך רמת גן ולהוסיף חצי חדר? 100 אלף שקל? 200 אלף? זה לא בכיוון. מדובר על 400 אלף שקל כדי לגדול בעוד חצי חדר".

 

דירה ב־1.3 מיליון שקל: "אני במקור מגבעתיים, אבל אין מה לדבר על לקנות בגבעתיים. דירה נורמלית, בסביבות ה־80 מ"ר בבניין לא חדש, עולה 1.5 מיליון שקל ומעלה ודורשת שיפוץ. על חדשה אין מה לדבר, 2.5 מיליון שקל ומעלה. ברמת גן יש יותר אופציות ופחות יקר. אבל עדיין רוצים על דירת שלושה חדרים, 80 מ"ר, בקומה שלישית ללא מעלית, ללא חניה ולא משופצת 1.3 מיליון שקל, וזה ברחובות סואנים כמו קריניצי ובן גוריון. זה מה שנכנס לטווח המחירים שלי. לא בשביל זה מכרתי".

 

הון עצמי: "כ־ 900 אלף שקל. אני רוצה שההחזר החודשי יהיה נמוך יותר מהשכירות כי אנחנו זוג לפני ילדים, וילדים מקפיצים את ההוצאות לפחות פי שניים. אני עם ראש כלכלי ומאוד מחושב. מכיוון שלא מצאנו דירה עברנו לשכירות, שנינו מחליפים מקומות עבודה עכשיו אז אנחנו נזהרים, לא רוצים לקחת סיכונים. בינתיים אנחנו חוסכים כסף".

 

הפספוס שלי: "לפני כמה חודשים היה רגע של היסוס בשוק. אף אחד לא הבין מה קורה, היו דירות נורמלית ב־ 1.2־1.25 מיליון שקל. התלבטתי אם המחירים יירדו, לא יירדו. המתנתי טיפונת והם זינקו שוב".

 

ייאוש: "אין עכשיו שום דבר על הכוונת. די התייאשתי ועזבתי את הנושא. אני לא אקנה בכל מחיר. ואני עוד מהטייפ ההישרדותי. מה יעשו מי שיש להם 500 אלף שקל והם צריכים להוסיף 800 אלף שקל במשכנתה? ידידה שלי לקחה משכנתה של 900 אלף שקל, היא משלמת 4,500 שקל, ועכשיו כשהריבית עלתה ההחזר קפץ להם ליותר מ־5,000 שקל. הם ייחנקו".

 

משפחות שמעוניינות להופיע במדור זה, מוזמנות לפנות בדוא"ל לכתובת: dira@calcalist.co.il

בטל שלח
    לכל התגובות
    x