שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מחוץ לבועה
דיור עכשיו קצר

משפחת יקיר: "יש לנו 8% מההון העצמי שצריך"

מלי ודרור יקיר מתכננים לקנות בית בשכונה אקולוגית בקיבוץ עין דור שבצפון. הבית כולל גג סולארי שמניב חשמל, ומוזיל את המשכנתה בחצי

קרן צוריאל־הררי 06:5801.11.10

מי אתם: מלי (23) פקידת הזמנות בפתאל, ודרור (27) קצין בחיל רפואה, עכשיו בלימודי מינהל מערכות בריאות מטעם הצבא. נשואים חמישה חודשים. עד החתונה לא התעמקו בסוגיית קניית הדירה. "רצינו קודם לעבור את משוכת החתונה".

 

לכתבות נוספות בפרויקט:

45% מהזוגות הצעירים חיים בשכירות

חלום שבור על דירת ארבעה חדרים

 

איפה גרים: בשכירות במרכז ראשון לציון, אבל מתכננים מעבר לצפון. "בכל מקרה לא נקנה בראשון. נעבור לצפון בגלל איכות החיים".

 

לא מחכים לי בצפון: "ההקלות לא בשמים. הייתי בטוח שיגידו, 'או, עוד מישהו רוצה לעבור צפונה' ויעזרו יותר, אבל המחירים עדיין לא מאפשרים לקנות בית בקלות".

 

בית ב־1.35 מיליון שקל: "מצאנו בהרחבה של קיבוץ עין דור פרויקט רלבנטי, מפני שהבית כולל גג סולארי שמניב חשמל. זו שכונה אקולוגית. הם בונים לך בית של 150 מ"ר, 5 חדרים, בנוי לעתיד של משפחה על שטח של חצי דונם, וייצור החשמל מוזיל את המשכנתה בחצי. ניקח מימון של 90% למשכנתה, שזה החזר של 8,000 שקל בחודש, אבל 4,000 מתוכם אני אקבל מהחשמל שאני מוכר. זו האופציה היחידה לקנות בית, אחרת אצטרך לחכות עשר שנים".

 

משפחת יקיר. ייצור החשמל יוזיל את המשכנתה משפחת יקיר. ייצור החשמל יוזיל את המשכנתה צילום: אוראל כהן

 

קומבינות עם העבודה: "עם הצבא זו לא בעיה. אני יכול לעשות את הקפיצות, אני גם מחליף תפקיד כל שנתיים, אז אוכל לבקש תפקיד בצפון, ואתאמץ. אבל למלי יהיה יותר קשה. היא תצטרך למצוא עבודה בצפון וזה קשה בתחום שלה. אנחנו לוקחים בחשבון את האופציה שמקסימום היא תעבור לתחום אחר".

 

משפחה: "מתרחקים מהמשפחה שלי בראשון אבל מתקרבים לשלה בטבריה".

 

הפרוצדורה: "עוד לא קנינו, אנחנו בתהליכים. יש לנו ועדת קבלה לאגודה השיתופית ואחר כך נפנה לבנקים, נראה אם הם יאשרו. אני עכשיו בלימודים, מה שאומר שהמשכורת בירידה, ובגלל החתונה לא היה מצב לחסוך. יש לנו 8% מההון העצמי שצריך, אבל אם נגרד נשיג 12%".

 

תוכנית חלופית: "אם זה לא ילך נצטרך לחכות שנים. יש אופציות בתוך הפרויקט הזה: בית יותר קטן, למרות שאני לא בטוח שזה יעזור בהחזר החודשי, או לשחק עם גודל הבית כדי לשלם פחות, אבל להרוויח אותו דבר מהגג. פרט לזה אין פרויקט כדאי אחר, אלא אם כן נלך לחור, כלומר ראש פינה צפונה שזה אזור עדיפות לאומית. אבל זה יוסיף מרחקים ולמלי יהיה עוד יותר קשה עם עבודה".

 

למשפחות המעוניינות להשתתף בפרויקט אפשר לפנות בדוא"ל ל- dira@calcalist.co.il

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x