$
הכסף

ועד עובדי פסגות הודיע על שביתה בעקבות הסכם המכירה לאלטשולר שחם

הוועד החליט להשבית את הפעילות בבית ההשקעות ללא הגבלת זמן, בעקבות ההסכם שיביא לפירוקו; יו"ר הוועד: "ההנהלה רוצה לזרוק את כולנו ולפרק את פסגות לגורמים. עד שלא יתחילו לנהל איתנו מו"מ ענייני ללא מריחות, פסגות מושבתת לחלוטין"; הנהלת פסגות: "נציגות העובדים הגיעה לישיבה עם תסריט מוכן מראש ועזבה בהפגנתיות"

עירית אבישר 11:4215.02.21

ועד עובדי פסגות מחריף את המאבק עליו הכריז בעקבות החתימה על ההסכם למכירת בית ההשקעות לאטשולר שחם, שצפוי להביא לפירוקו של פסגות, ומודיע כי החל מהיום (ב') ועד להודעה חדשה ישבתו העובדים.

 

בוועד העובדים, בראשות שלומי לוגסי, נפגשו אתמול עם נציגי הנהלת פסגות, ודרשו בין היתר ביטחון תעסוקתי מפני פיטורים ומענק בגין המכירה, אולם בהנהלה סירבו לדרישות והפגישה הסתיימה ללא תוצאות.

 

הפגנה של עובדי פסגות הפגנה של עובדי פסגות צילום: ועד עובדי פסגות

 

נציין כי לאחרונה נחתם הסכם למכירת בית ההשקעות הלמן אלדובי לחברת הביטוח הפניקס, במסגרתו נקבע כי הפניקס מתחייבת לקלוט 70% מתוך 270 העובדים לתקופה של שנה לפחות. אולם, בהסכם בין אייפקס לאלטשולר אין כל התחייבות לקליטת העובדים, והערכות הם שרבים מתוך 650 עובדי פסגות יאבדו את מקום עבודתם. מעל ל-500 מתוך 650 עובדי פסגות הינם מאוגדים, אך בוועד מציינים כי גם העובדים שאינם חלק מההסכם הקיבוצי מצטרפים לשביתה.

 

יו"ר הוועד, שלומי לוגסי, מסר: "נדהמנו לגלות כי אנחנו בכלל לא חלק מהעיסקה, וכי מתנערים מאיתנו לחלוטי, ורוצים לשלוח אותנו הביתה ללא מענקים וללא פיצוי ראוי. שמחנו לגלות כי גם העובדים שאינם נמצאים תחת ההסכם מצטרפים אלינו לשביתה, משום שהם מבינים כי אין כל הבדל בינינו. ההנהלה רוצה לזרוק את כולנו ולפרק את פסגות לגורמים. עד שלא יתחילו לנהל איתנו מו"מ ענייני ללא מריחות, פסגות מושבתת לחלוטין".

 

בסוף השבוע נחתם ההסכם למכירת פסגות לאלטשולר שחם תמורת 910 מיליון שקל. אלטשולר שחם אמור לקלוט את פעילות הגמל והפנסיה של פסגות, המנהלת 70 מיליארד שקל, ושאר הפעילויות (קרנות נאמנות, ניהול תיקים וחבר הבורסה) יימכרו בנפרד לשחקנים אחרים בשוק ההון המקומי.

 

מפסגות נמסר בתגובה: "הנהלת פסגות הגיעה אמש לפגישת מו"מ במטרה לנהל דיון ושיח בתום לב, הציגה את מתווה העסקה ואת השלכותיה ואף ביקשה להניח מספר אבני דרך להמשך ניהול מו"מ אפקטיבי. לצערנו, נציגות העובדים הגיעה לישיבה עם תסריט מוכן מראש ועזבה את הישיבה בהפגנתיות, הרבה לפני הזמן המתוכנן ומבלי לנהל שיח. מבחינתם, אי מענה מלא לדרישותיהם הראשוניות מהווה סיבה מספקת לא לנהל מו"מ. אנו חושבים שזוהי אינה הדרך. בוודאי לא זו שתביא לתוצאה טובה יותר עבור העובדים. אנו קוראים לנציגות העובדים לחזור לשולחן המו"מ במטרה לקיים דיאלוג לטובת העובדים, ולהמשך הפעילות לטובת הלקוחות שלנו".

x