$
עושות כסף

שוק העבודה סוער? היכן מחפשים עובדים

חיפוש עבודה וניהול הקריירה הפכו להיות מאתגרים מאוד בימים אלו. היכן מחפשים עובדים, כמה מוכנים לשלם, ואילו תכונות כדאי לכן לפתח על מנת לנווט את הקריירה שלכן בהצלחה, ולצבור ערך בעולם התעסוקה

אתי אפללו 12:5819.01.21

יצאת לחל"ת, חושבת על הסבת מקצוע או סתם מתלבטת מה ללמוד? שוק התעסוקה מתעתע מאוד, ועובר שינויים מרחיקי לכת שהתחילו עוד לפני תקופת הקורונה, אך נמשכים בעוז כעת. סוף חודש יוני הוא המועד שמסתמן ככזה שבו התמיכה הממשלתית תרד והעובדים יחזרו להסתער על שוק העבודה ולכל משרה יהיו מועמדים רבים. לכן, מומלץ על אף דמי האבטלה, להקדים את החזרה למעגל העבודה, אם יצאת ממנו.

 

אילו משרות בכלל קיימות בשוק בימים אלו? תכנון הקריירה צריך לקחת בחשבון לצד הנאה מהעשייה, היכולות האישיות, התאמה לתפקיד והתאמתו לצרכיכן, גם כמובן את הביקושים בשוק העבודה: מי מגייס, מה השכר ואילו עובדים מחפשים. אז שאלנו את חברת ההשמה אולג'ובס, אילו משרות מחפשים בימים אלו וכמה מוכנים לשלם בממוצע.  

עובדי טלמרקטינג ומכירות בשכר חודשי ברוטו ממוצע של 7,700 שקל עובדי טלמרקטינג ומכירות בשכר חודשי ברוטו ממוצע של 7,700 שקל צילום: דורון גולן

 

 אלו עשרת המובילות:

1) מחסנאים ומלקטים, בשכר חודשי ברוטו ממוצע של 6,900 שקל

2) מנהלי חשבונות, בשכר חודשי ברוטו ממוצע של 8,100 שקל

3) עובדי מזכירות ופקידות, בשכר חודשי ברוטו ממוצע של 6,600 שקל

4) עובדי טלמרקטינג ומכירות בשכר חודשי ברוטו ממוצע של 7,700 שקל

5) מהנדסי תוכנה בשכר חודשי ברוטו ממוצע של 19,300 שקל

6) מהנדסי מכונות בשכר חודשי ברוטו ממוצע של 13,800 שקל

7) עובדים סוציאליים בשכר חודשי ברוטו ממוצע של 8,300 שקל

8) חשמלאים בשכר חודשי ברוטו ממוצע של 9,200 שקל

9) עורכי דין בשכר חודשי ברוטו ממוצע של 11,500 שקל

10) עובדי ייצור בשכר חודשי ברוטו ממוצע של 7,100 שקל

 

עינב בוימפלד, מנהלת התוכן והמחקר של אולג'ובס מציינת שתפקידים שהיו חזקים גם לפני המשבר, עדיין מחזיקים בנפחי גיוס לא רעים. "מחסנאות נמצאת בראש, מאחר שגם בתקופת הקורונה תרבות הצריכה לא נפגעה, אלא עברה לאונליין. אנשים לא הפסיקו לקנות הם פשוט עברו לעשות את זה מהבית, ולכן היו זקוקים למערך שישנע אליהם את הסחורה ויאגור אותה במחסנים. מכירות, אדמיניסטרציה והנהלת חשבונות – הכרחיים וחיוניים לכל פעילות עסקית שוטפת, ומתפקדים גם בשעות משבר – ולכן תמיד תהיה להם דרישה".

 

מצד שני, בדקנו גם מהם החיפושים הנפוצים של מחפשי העבודה, ולפי אולג'ובס אלו הם התחומים בהם יש את ההתעניינות הרבה ביותר: אנשי מכירות, שליחויות, אדמיניסטרציה, אבטחה ושמירה, אופר, טלמרקטינג, נציגות שירות, נהגים, עוזרים אישיים, מחסנאים.

 

גמישות היא שם המשחק

 

בשנים האחרונות עוסקים רבות בעולם העבודה החדש ובהתאמה לשוק העבודה שמשתנה במהירות. אם בעבר למדתן באוניברסיטה לתואר ראשון, אולי שני, מצאתן עבודה עם קביעות וקיבלתן יציבות תעסוקתית עד הפנסיה, העולם הזה לא קיים. עובד בימינו נדרש להמציא את עצמו מחדש שוב ושוב, בין אם באותו מקום עבודה, או בהחלפה של מקומות עבודה לאורך הקריירה. בגלל השינויים בעולם העבודה, מעבר להשכלה פורמלית, יש צורך בניהול אקטיבי של הקריירה, ובחיזוק תכונות שיעזרו לכן להיות רלוונטיות בשוק העבודה. יש צורך בלמידה בלתי פוסקת של תחום העיסוק שלכן, של תחומים משיקים ושל כל הפיתוחים הטכנולוגיים שקשורים לעבודתכן – בין אם תוכנות חדשות שעימן עובדים, ובין אם גישות עבודה חדשות. בנוסף, יש צורך בגמישות רבה: ביכולת למלא תפקידים שונים שמתרחקים מהגרעין הקשה של עבודתכם, אבל שמאפשרים לכן לתת ערך רב יותר למקום העבודה. לבסוף, השקיעו בבידול שלכן, ובמיתוג של יכולותיכן, ואל תתביישו בהצלחות – זה נהדר להצליח, ונהדר לגמרי שכל מי שצריך לדעת שהצלחתן, אכן יידע זאת וידע ליחס את ההצלחה אליכן.

 

x