$
הכסף

עוד צעד לחברות האשראי החוץ בנקאי: יוכלו לתת הלוואות לצעירים בני 18-21

התקנות שיזמו שר האוצר ישראל כץ וסגנו יצחק כהן, יחד עם הממונה על רשות שוק ההון משה ברקת, ירחיבו את השירותים הניתנים לצעירים. הם יינתנו בעיקר לצרכים כמו מימון שכר לימוד או טיפולים רפואיים, אך גם לצרכים כלליים באופן מוגבל

נעמי צורף 13:5510.12.20

תקנות חדשות יאפשרו לחברות האשראי החוץ בנקאי לתת אשראי גם לצעירים בגילאי 18-21, ולא רק מעל גיל 21 כפי שקבוע כיום בחוק.  

 

 

את המהלך הובילו שר האוצר, ישראל כ"ץ וסגן שר האוצר, יצחק כהן יחד עם הממונה על רשות שוק ההון ד"ר, משה ברקת. מטרת המהלך היא להרחיב את השירותים הניתנים לצעירים שמלאו להם 18 תוך הבטחת השמירה עליהם תוך ההבנה שעדיין מדובר באוכלוסייה צעירה יחסית.

צעירה צעירה צילום: iStock

 

ההלוואות ינתנו בעיקר לצרכים כמו מימון שכר לימוד או טיפולים רפואיים, וגם לצרכים כללים אך באופן מוגבל. הצעד הזה למעשה מגדיל את התחרות בתחום האשראי ביחס לאוכלוסיה זו, כיוון שכיום לקוחות צעירים יכולים לקבל שירותי אשראי רק מהבנקים.

 

שר האוצר, ישראל כ"ץ מסר: צעירים אלו, שבגילם כבר משרתים בצבא, ראוי שיורחבו התקנות לטובתם ושתינתן להם האפשרות לקיחת אשראי חוץ מוסדי, במגבלות המתאימות, דבר שיפתח שירותים פיננסים נוספים".

 

ד"ר משה ברקת הממונה על שוק ההון מסר: "האסדרה בעניין זה נועדה לתת מענה לציבור הצעירים בישראל ואלטרנטיבה לאשראי בנקאי, יחד עם האלמנט החשוב של שמירה על ביטחונם הכלכלי של הצעירים".
x