$
הכסף

שירביט על הפריצה: "ההחלטה לא לשלם להאקרים אינה נובעת משיקול כספי"

חברת הביטוח בנוגע לחשיפת פרטי כרטיסי אשראי של לקוחות הבוקר: "פורסם מידע חלקי על שני כרטיסים, כשהאחד פג והשני בוטל"; הבוקר העלו ההאקרים לרשת עוד אלפי מסמכים של לקוחות שירביט, כולל תעודות זהות וכרטיסי אשראי

עירית אבישר 14:3505.12.20

"ההחלטה שלא להיכנע לסחיטה אינה נובעת משיקול כספי, ההיפך הוא הנכון. שירביט היא חברה יציבה ואיתנה כלכלית ואף מבוטחת מפני אירועי סייבר. השיקול שעומד לנגד עיניה הוא בראש ובראשונה טובת לקוחות החברה", כך מסרה היום (שבת) שירביט בעקבות החלטתה שלא לשלם להאקרים שפרצו לשרתי החברה.

 

החלטתה של שירביט שלא לשלם להאקרים אינה ברורה מאליה. ישנן חברות שנסחטו על ידי האקרים ובחרו לשלם להן כופר בכדי לסיים עם האירוע, ואילו בשירביט סרבו לכך. הבוקר פקע דד-ליין נוסף של האקרים המכנים עצמם blackshadow, ובעקבותיו פורסמו שלל נתונים חדשים שגנבו ההאקרים ממאגרי החברה, בהם גם פרטי כרטיסי אשראי. כמו כן ציינו ההאקרים כי זה הסוף של שירביט.

 

"הבוקר פורסמו על ידי blackshadow הודעות נוספות של טרור סייבר, איומים וסחיטה כנגד חברת הביטוח שירביט. בהמשך פורסם ברשת טלגרם מידע הנוגע למספר קטן יחסית של לקוחות החברה, רובו מסמכים טכניים הנוגעים לפוליסות רכב, סיכומי טיפול במוסך, רישיונות נהיגה, תעודות זהות ומידע חלקי על שני כרטיסי אשראי שהאחד תוקפו פג והשני בוטל", נמסר משירביט. מחר בבוקר אמור לפקוע הדד-ליין האחרון שהציבו ההאקרים לחברה, ולאחר מכן, לדבריהם הם ימכרו את המידע שיש ברשותם.

 

רשיונות ומסמכים אישיים שהודלפו משרתי שירביט רשיונות ומסמכים אישיים שהודלפו משרתי שירביט

 

 

בשירביט מנסים להרגיע את ציבור לקוחותיהם מהאירוע הקשה והחמור, ומציינים בהודעתם כי על אף שאתר האינטרנט של החברה הושבת, הפעילות השוטפת של החברה נמשכת: "שירביט השקיעה ותמשיך להשקיע את כל המשאבים הכספיים והמאמצים, הדרושים כדי להתמודד אל מול האתגרים שמציבה בפניה מתקפת טרור הסייבר. יחד עם זאת, החברה ממשיכה לספק ללקוחותיה שירות מלא, לרבות חיתום, חידוש פוליסות, תשלום תביעות ועוד. החברה תמשיך לעדכן את ציבור לקוחותיה בהתפתחויות".

 

כמו כן, בשירביט ממשיכים לטעון כי האירוע הוא בעל ממדים לאומיים: "על פי הערכות המומחים, אין מדובר בניסיון סחיטת סייבר 'רגיל', כזה שכל מטרתו כספית, אלא באירוע סייבר שמטרתו האמיתית היא להביך את החברה ובאמצעותה להביך את המשק הישראלי כולו. בהתאם לכך, החברה פועלת בשיקול דעת ובהיוועצות קרובה עם הגורמים המוסמכים, לרבות רשות הסייבר הלאומית ורשות שוק ההון, מתוך אחריות ומחויבות קודם כל כלפי לקוחות החברה, ומתוך ראיית טובתם וטובת המשק והמדינה".

x