הכסף

אפליקציית התשלומים Colu תפסיק לפעול בישראל

כך לפי הודעה שהוציאה החברה למשתמשים, לפיה היא שינתה את המודל העסקי שלה. פעילותה בת"א וחיפה תמשיך עד ה-31 לדצמבר; לקוחות שישארו עם יתרה חיובית באפליקציה, יקבלו את כספם חזרה לכרטיס האשראי במהלך חודש ינואר

הגר רבט 18:3215.11.20

אפליקציית Colu תפסיק לפעול בישראל, כך לפי הודעה שהוציאה החברה למשתמשים הערב (א׳). אפליקציית התשלומים תפסיק את פעילותה בתל אביב וחיפה ב-31 לדצמבר.

 

 

בהודעת מייל אשר נשלחה לכלל ציבור המשתמשים, כתבה החברה כי שינתה את המודל העסקי שלה ״והחלה לפעול בעיקר מול עיריות ברחבי העולם כפלטפורמה שמסייעת ליצירת מעורבות קהילתית והגשמת מטרות עירוניות, חברתיות וקהילתיות״, במודל של מטבעות מקומיים.

 

מנכ"ל החברה כיום הוא עמוס המאירי. מלבד ת״א וחיפה קולו פעילה כיום במזרח לונדון ובליברפול.

 

אפליקציית קולו אפליקציית קולו

 

״לצערנו״ נכתב בהודעה, ״אנו לא מסבים את קהילות תל אביב וחיפה לאפליקציה התואמת את המודל החדש, בין היתר ממגבלות טכנולוגיות של השוק בישראל, ולכן הפעילות הקיימת תסתיים ב 31.12.2020. בנוסף, בימים אלו Colu בוחנת אפשרויות של מכירת הפעילות כדי להמשיך את החזון של תמיכה בעסקים המקומיים״.

 

משמעות הדבר היא כי החל מ-2021 לא תתאפשר רכישה דרך האפליקציה ובמהלך התקופה יסתיימו גם ההטבות שמציעה החברה לצבירת מטבעות.

 

לקוחות שישארו עם יתרה חיובית באפליקציה, יקבלו את כספם חזרה לכרטיס האשראי במהלך חודש ינואר. אולם עם היציאה של קולו מהפעילות בישראל תסתיים גם תוכנית המטבעות המקומיים ויימחקו המטבעות שהוענקו ולא ניתן יהיה לעשות בהם כל שימוש או לקבל עבורם החזר כלשהו.

x